У місті Підгородному на Дніпропетровщині презентували книгу "Легенди та оповідки слободи Підгородньої". Про це Суспільному повідомила Галина Кузьменко, якій належить ідея книги.

За її словами, у виданні зібрали давні легенди цього краю та оповідки сучасних авторів – мешканців Підгородного. Збірка вміщує 29 творів п'ятьох місцевих авторів – Алли Ганжі-Родзянко, Федора Бабенка, Костянтина Дуба, Лариси Омельченко, Леоніда Сідака.
"Історія Підгородного сягає глибокої давнини: вона пам'ятає скіфські та сарматські племена, які населяли територію понад річками Кільченню та Самарою. Народна пам'ять зберігає перекази про набіги половців і татаро-монгольської орди, про перемоги й поразки запорозьких козаків, які здавна селилися тут. Ми вирішили зібрати легенди про слободу Підгородню – саме так раніше називалося наше містечко, – щоби розповісти про його багату історію. Через творчість місцевих письменників та художників ми хотіли показати любов до рідного Підгородного", – розповіла Галина Кузьменко.

Редакторка книги та авторка Лариса Омельченко каже, що книзі є як фольклорні легенди та оповідки, почуті від старожилів, так й авторські легенди.
"Це - літературні твори, вигадані сучасними авторами, але неодмінно прив'язані до реальних історичних об'єктів або історичних подій. Краєвиди нашого Підгородного народжують в уяві сюжети та нові літературні твори", – зазначила Лариса Омельченко.

Усі легенди й оповідки оздоблені ілюстраціями місцевих художників Федора Бабенка, Данила Витовича, Ірини Цюп'як , Івана Коваленка та деякими роботами, автори яких невідомі. У книзі також надрукували підгородненські пейзажі та світлини експонатів Історико-краєзнавчого музею ім. О.Коваля.
Художник з Підгородного Іван Коваленко теж долучився до оформлення книги.
"Я писав види Підгородного з того часу, як був студентом. У книзі є мої пейзажі з 90-х років. Це й хата мого дитинства серед квітучих мальв, і види річки Кільчені, і справжня козацька криниця у тому вигляді, як вона зараз. Але мої картини це не тільки фіксація реальності, а й створення художніх образів нашого містечка", – розповів Іван Коваленко.

Наклад книги – 200 примірників. 16 з них уже розіслали в найбільші бібліотеки країни. Інші роздадуть шкільним бібліотекам та у вищі навчальні заклади міста та області.
Авторка – Ліка Толорая
Читайте також
- Різноманіття жанрів і технік. У Будинку мистецтв відкрилася виставка "Поєднані Дніпром"
- «Мандруємо Дніпром». Ярмарковий майдан і Полтавська битва. Чим цікава вулиця Гончара в Дніпрі
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро