За добу 17 грудня бустерну (додаткову) дозу вакцини проти коронавірусу в Україні отримали 60 людей.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
За даними відомства, всього за минулу добу проти коронавірусу щепили 136 962 людини. Першу дозу отримали 42 544 людини, повністю імунізовані – 94 358 людей. Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 14 355 540 людей, з них першу дозу отримали 14 355 538 людей, дві дози – 12 919 024 людини, додаткову дозу – 74 людини. Загалом в країні проведено 27 274 636 щеплень.
Згідно з наказом МОЗ, бустерна доза рекомендується: людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
"Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби", – зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.
Читайте також: Тисяча для вакцинованих. Як і коли можна буде її отримати
Введення додаткової дози рекомендується щонайменше через 28 днів після другої (першої дози для однодозної схеми) дози вакцини проти СОVID-19. Для осіб, які віднесені до групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, працівники будинків інтернатного типу) рекомендовано отримати бустерну дозу щонайменше через 6 місяців після первинної вакцинації. При виборі препарату для бустерної дози у профільному міністерстві радять обирати мРНК вакцини (Comirnaty від Pfizer/BioNTech або Moderna).
Що відомо
- За даними МОЗ, за добу 16 грудня бустерну (додаткову) дозу вакцини проти коронавірусу в Україні отримали 14 людей.
- Станом на ранок 17 грудня в Україні підтвердили 8899 нових випадків COVID-19, через ускладнення хвороби померли 328 людей.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
- Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон".
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!