Олімпійський чемпіон з важкої атлетики Лаша Талахадзе побив три рекорди на чемпіонаті світу: відео

Олімпійський чемпіон з важкої атлетики Лаша Талахадзе побив три рекорди на чемпіонаті світу: відео

Олімпійський чемпіон з важкої атлетики Лаша Талахадзе побив три рекорди на чемпіонаті світу: відео
IWF

Грузинський важкоатлет обійшов найближчого суперника на 35 кг та записав на свій рахунок уже 26-й світовий рекорд у кар’єрі.

Дворазовий олімпійський чемпіон, грузин Лаша Талахадзе побив одразу три власні світові рекорди в останній день чемпіонату світу з важкої атлетики, що завершився у столиці Узбекистану Ташкенті.

Спортсмен, який змагається в категорії понад 109 кг, уп’яте поспіль став чемпіоном світу в цій вазі. Талахадзе виборов титул абсолютного чемпіона, перемігши в усіх трьох видах змагань: ривку, поштовху та двоборстві. В усіх трьох грузинський важкоатлет встановив нові рекорди.

Попередні три світові рекорди Лаша оновив у серпні цього року на Олімпійських іграх у Токіо, де він удруге поспіль став чемпіоном.

Читайте також: Аліна Марущак стала першою українкою, яка здобула три "золота" на чемпіонаті світу з важкої атлетики

Як виступив Лаша Талахадзе?

У першому виді – ривку – Талахадзе вистачило б для перемоги другої спроби, в якій він узяв 218 кг. Проте в третій грузин подужав 225 кг, що на два кіло більше, ніж на Олімпіаді, та на 14 кг перевершило результат срібного призера – вірмена Вараздата Лалаяна (211 кг). «Бронзу» в ривку завоював білорус Едуард Зязюлін (206 кг).

Відео рекордного ривка грузина Лаші Талахадзе (понад 109 кг) на чемпіонаті світу-2021:

У поштовху Талахадзе мав ще соліднішу перевагу над суперниками. Спортсмен забезпечив собі титул уже в першій спробі, піднявши 247 кг. З кожною новою спробою Лаша додавав ще по 10 кіло: у другій – 257, а в третій – 267.

Спершу судді не зарахували останню спробу, проте після перегляду скасували рішення й тим самим підтвердили новий світовий рекорд, який на два кіло переважив токійський.

«Срібний» результат найближчого суперника Талахадзе – Лалаяна – був на 21 кг менше (246). Інший вірмен – віцечемпіон Олімпійських ігор-2016 Ґор Мінасян – подужав 243 кг.

Відео переможного поштовху Талахадзе на чемпіонаті світу-2021:

Читайте також: Україна вперше за 18 років здобула "золото" чемпіонату світу з важкої атлетики серед жінок: відео

Відповідно, за сумою двох видів Лаша додав до попереднього світового рекорду чотири кілограми та з 492 кг загалом здобув абсолютне «золото» з перевагою в 35 кг над Лалаяном (457). Велику бронзову медаль виграв Мінасян (448).

Лаша Таладзе на п'єдесталі пошани в Ташкенті
Лаша Таладзе на п'єдесталі пошани в Ташкенті. IWF

Українець Олег Ганзенко, який також брав участь у змаганнях у цій категорії, залишився без результату й завершив виступ у ривку. Важкоатлет намагався підкорити 175 кг, проте йому не вдалася жодна з трьох спроб.

Що відомо про досягнення Лаші Талахадзе

  • За всю кар’єру 28-річний грузин встановив уже 26 світових рекордів.
  • Талахадзе двічі перемагав на Олімпійських іграх: у Ріо-2016 (тоді ще в категорії понад 105 кг) та Токіо-2020.
  • У 2015 році здобув перший титул чемпіона світу в двоборстві, але програв у поштовху естонцю Марту Сейму. Перемога дісталася Талахадзе після дискваліфікації росіянина Алєксєя Ловчева за допінг.
  • З 2017-го вигравав усі три «золота» на кожній світовій першості.
  • Має п’ять великих золотих медалей чемпіонатів Європи (2016-2021).
Читайте також: 18-річна Самуляк принесла Україні перші за 8 років жіночі медалі чемпіонату світу з важкої атлетики
  • Окрім Талахадзе, на цьому чемпіонаті світу рекорди встановили ще двоє спортсменів. Болгарин Карлос Насар на одне кіло побив рекорд дворазового олімпійського чемпіонка, китайця Люй Сяоцзюнь, в категорії до 81 кг – 208 кг у поштовху – та виграв дебютний титул у двоборстві та поштовху.
  • Колумбієць Лесман Паредес, який уперше виграв у ривку й двоборстві в категорії до 96 кг, побив рекорд олімпійського чемпіона 2016 року, іранця Сохраба Мораді, в ривку – 187 кг.
На початок