Студенти-іноземці з НУВГП декламували вірші Кобзаря

Студенти-іноземці з НУВГП декламували вірші Кобзаря

Студенти-іноземці з НУВГП декламували вірші Кобзаря

Студенти-іноземці декламували вірші Тараса Шевченка як своїми рідними мовами, так і українською. "Шевченківські читання" у Національному університеті водного господарства та природокористування проводять п'ятий рік поспіль. Цьогоріч вірші декламували півтора десятка студентів з різних країн.

Матіас Трухільо з Еквадору до Рівного приїхав два роки тому. У Національному університеті водного господарства та природокористування він вивчає гідроенергетику. Вірш Тараса Шевченка Матіас читав іспанською.

Студент НУВГП Матіас Трухільо:

Називається "Не женися на багатій". Було цікаво, коли я перший раз читав його, така енергія. Він був дуже хороший, дуже відомий поет. Для історії України дуже важливий.

Китаянка Цзелу Чжан – аспірантка, вивчає гідротехнічне будівництво. Вона декламує "Заповіт" Шевченка китайською. Каже таке:

Я шукаю в Інтернеті. Його багато перекладають китайською мовою, я вважаю – це круто. Але я не дуже розуміла, тому що я з Китаю, а не з України, можливо, мені ще треба вчити історію України, і буду краще розуміти.

За словами директора Центру міжнародного співробітництва та освіти НУВГП Ігоря Тимощука, нині у закладі навчаються понад 200 іноземних студентів.

Директор Центру міжнародного співробітництва та освіти НУВГП Ігор Тимощук:

Це, головним чином, економічні спеціальності: фінанси, бізнес, економіка підприємства, облік і аудит. Далі йдуть транспортні технології, будівельні спеціальності. Також великим попитом користуються комп'ютерні науки.

Проректорка НУВГП Наталія Савіна:

Ми готуємо фахівців для багатьох країн світу, більше, ніж 25. Відповідно, іноземні громадяни приїздять до нас в країну, і ми маємо представити наші традиції, почуття, нашу історію, культуру для них, щоб коли вони отримають освіту, виконають наукові завдання і повернуться в свою країну, вони могли згадувати Україну і пропагувати її якомога краще.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди