У Львові влаштували вечір пам'яті режисера Романа Віктюка

У Львові влаштували вечір пам'яті режисера Романа Віктюка

У Львові влаштували вечір пам'яті режисера Романа Віктюка
УНІАН

У Першому театрі, що на вулиці Гнатюка у Львові, організували вечір пам’яті театрального режисера Романа Віктюка. Там митець починав свою кар'єру актора та режисера. Також у фойє театру відкрили тематичну виставку. Про те, які речі Романа Віктюка можна побачити на виставці, Суспільному розповіла племінниця режисера Катерина Віктюк.

На виставці представили чимало особистих речей режисера, зокрема одяг, улюблені парфуми, світлини з постановок, архівні фото. Усі ці речі до Львова привезла його племінниця Катерина Віктюк.

Виставка у фойє Першого театру
Виставка у фойє Першого театру. Суспільне Львів

За словами організаторів виставки, вони хотіли, аби відвідувачі пізнали Романа Віктюка таким, яким його знали лише друзі та рідні.

"Ця виставка якась така спроба перенести глядачів, відвідувачів в цей світ Віктюка. І навіть ті, хто його не знав, але йому буде цікаво сюди прийти, зможуть побачити якісь впізнавані елементи і по цьому зрозуміти все-таки, який був Роман Григорович", — каже Катерина Віктюк.

Виставка у фойє Першого театру
Виставка у фойє Першого театру. Суспільне Львів

Відвідати виставку, присвячену Роману Віктюку, можна впродовж місяця.

Виставка у фойє Першого театру
Виставка у фойє Першого театру. Суспільне Львів

Ким був Роман Віктюк

Роман Віктюк народився у Львові у 1936 році.

Після закінчення Російського інституту театрального мистецтва працював у театрах юного глядача у Львові та Києві. Пізніше - викладав у московському цирковому училищі та став режисером Литовського драматичного театру.

Згодом Віктюк почав ставити п'єси у таких московських театрах як МХАТ та "Массовет".

Режисерську славу він отримав у 1980-х роках, зокрема завдяки виставі "Покоївки" (Служанки).

Американські критики зарахували Віктюка до 50 людей, які найбільше вплинули на другу половину ХХ сторіччя.

Приватний "Театр Романа Віктюка" режисер створив у Москві у 1991 році.

У 2006 році став "народним артистом України".

Як зазначили у театрі, попри смерть режисера, 17 жовтня у його театрі відбудеться вистава "Танго" - "на його честь і пам'ять".

За своє життя режисер поставив понад 250 вистав по всьому світу. Серед найвідоміших його робіт "М. Баттерфляй", яка відкрила власний театр режисера.

Що відомо

  • Режисер Роман Віктюк помер 17 листопада 2020 року на 85-му році життя. Як повідомили у Театрі Романа Віктюка, у режисера була важка форма коронавірусу.
  • У понеділок, 23 листопада, у Львові попрощалися з режисером Романом Віктюком. Похоронили режисера на Личаківському кладовищі.
  • До 85-річчя з Дня народження Романа Віктюка у львівській Галереї сценографії підготували виставку ескізів Андрія Александровича-Дочевського. За ними були створені костюми до вистави режисера "Дама без камелій".

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок