Тікали від війни двічі. У Кропивницькому живуть брат і сестра з Іраку

Тікали від війни двічі. У Кропивницькому живуть брат і сестра з Іраку

Тікали від війни двічі. У Кропивницькому живуть брат і сестра з Іраку
Суспільне: Кропивницький

Вони тікали від війни двічі: 2007 року – з Багдаду, 2014-го – з Донецька, коли в їх будинок влучив снаряд. У Кропивницькому живуть Ненсі та Зейдун Аль-Жада, яких батьки-лікарі перевезли з Іраку. Суспільному хлопець з дівчиною розповіли, як звикали до життя в Україні.

Щоб звернути увагу на проблеми переселенців з інших країн, щороку 18 грудня Організація Об’єднаних Націй відзначає Міжнародний день мігранта, які залишають своє місце проживання у пошуках безпеки чи роботи.

Ненсі та Зейдун Аль-Жада приїхали в Україну 13 років тому. Тоді батько рятуючи родину, вивіз їх з Багдада, де була війна. Спочатку жили в Донецьку. Зараз брат із сестрою навчаються в медичному університеті в Кропивницькому. Зі слів Зейдуна, йому було сім, коли переїхали в Україну.

Ненсі розповіла: щоб вивчити українську мову, займалися з репетиторкою: ”Найскладнішим було вивчати мову і спілкуватися з однолітками у дворі. Ми думали, що вони англійську знають, тому ми з ними англійською розмовляли. Коли ми зрозуміли, що ніхто нічого не розуміє, то взялись вчити мову”.

Порівнюючи сімейні традиції в Україні та Іраку, Зейдун та Ненсі відзначили рівноправ’я між жінками та чоловіками. Зі слів Зейдуна, в Іраку чоловік – головний, в Україні це не завжди так. Ненсі сказала, що в Україні зустрічає багато сильних жінок: ”Тут я помітила, що жінки мають стрижень. Він кращий ніж у чоловіків, але оскільки ми тут живемо, то у нас рівна сила, можна сказати. Ми з братом – на рівних, немає такого, що хтось головний”.

У Донецьку родина жила до 2014 року, доки не почалися бойові дії. Тоді переїхали в Дніпро. Показали фотографію мами, яка у Дніпрі працює стоматологом. З нею живуть двоє молодших сестер та брат.

Батько, Хайтем Аль-Жада, нині перебуває в Іраку. Там має власний бізнес. Розповів, що вдячний усім, хто допомагав йому в Донецьку: ”Неможливо забути час у Донецьку. Мій дім розбомбили двічі чи тричі, він був розташований недалеко від аеропорту”.

Зейдун та Ненсі мають посвідки на постійне проживання в Україні. Хочуть стати лікарями і залишитись в Україні.

Що відомо

Іноземці можуть жити в Україні з посвідкою на постійне або тимчасове проживання, пояснила речниця обласного управління Державної міграційної служби в області Інна Захарова: ”Проживає понад шість тисяч іноземців – постійно та за тимчасовими посвідками. Найбільше тих, хто імігрував в Україну – це вихідці з України – понад 2 тисячі людей, громадян Росії, Вірменії, Молдови та Білорусі. Тимчасово проживають, переважно, студенти. Це громадяни Індії, Азербайджану, Еквадору, Камеруну, Лівії, Марокко, Нігерії, Туркменістану, Узбекистану”.

На початок