Роман Артема Чеха "Хто ти такий?" став книгою року ВВС-2021

Роман Артема Чеха "Хто ти такий?" став книгою року ВВС-2021

Роман Артема Чеха "Хто ти такий?" став книгою року ВВС-2021
Facebook

Роман Артема Чеха "Хто ти такий?" переміг на літературній премії Книга року ВВС-2021 у номінації "Книга року ВВС".

Про це оголосили на церемонії конкурсу.

Про що книга

П’ятирічний Тимофій живе зі своїми мамою та бабцею в Черкасах часів дев’яностих. Навколо бідність, удома також бідність. Ліда працює на фабриці в макаронному цеху, її донька Ольга намагається поєднувати роботу в дитячому садку, навчання на заочному відділенні та виховання сина.

Й от якось бабуся Ліда знайомить сім’ю зі своїм новим бойфрендом – приводить додому афганського солдата Фелікса, якого після восьми років служби комісують із контузією. В нього розгублене обличчя, алкоголізм і нестримний потяг до поезії Адама Міцкевича та полонезів Міхала Оґінського.

Читайте також: "Хто ти такий?" – не запитання, а крик в нікуди. Артем Чех — про свій автобіографічний роман

Спершу Фелікс спілкується насамперед із Лідою, зачиняючися з нею в кімнаті – й ховаючися подалі від зовнішньої реальності. Але його образ поступово розкривається з погляду дитини, саме малий Тимофій спостерігає його страшні запої та раптові зміни настрою. Хлопець прив’язується до старого, від якого поступово відвертаються всі навколо.

Читайте також: "Хто ти такий? Твій давній друг". Рецензія на роман Артема Чеха

Важкий посттравматичний синдром Фелікса набуває більш моторошних барв поряд із наївним Тимофієм. Малий не завжди розуміє, що відбувається, але бачить, наскільки це страшно. І навіть похмільні моменти просвітлення, коли виринає інтелігентний, навіть романтичний бекграунд афганця – радше відтінюють загальну темну картину зруйнованої людини.

Що відомо

  • У грудні назвали короткі списки Книги року ВВС-2021.
  • Переможцями у 2020 році були Сергій Сергійович Saigon, "Юпак", (Книга року ВВС), Уляна Чуба, "Мед і Паштет — фантастичні вітрогони" (Дитяча Книга року ВВС), Оксана Забужко, "Планета Полин" (Книга року ВВС-Есеїстика).
  • У 2019 нагороди отримали Тамара Горіха Зерня, "Доця" (Книга року ВВС), Володимир Арєнєв, "Сапієнси" (Дитяча Книга року ВВС), Тарас Прохасько, "Так, але..." (Книга року ВВС-Есеїстика).
  • 2018 року перемогли твори Юрія Андруховича, "Коханці юстиції" (Книга року ВВС), Сашка Дерманського "Мері" (Дитяча Книга року ВВС), Андрія Бондара "Церебро" (Книга року ВВС-Есеїстика).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок