У Львові завершують роботи на вулиці Бандери. Коли її відкриють для проїзду

У Львові завершують роботи на вулиці Бандери. Коли її відкриють для проїзду

У Львові завершують роботи на вулиці Бандери. Коли її відкриють для проїзду
Суспільне Львів

Завтра, 18 грудня, о 15:00, вулицю Бандери у Львові планують відкрити для проїзду транспорту. Трамваї та тролейбуси зможуть відновити рух на ділянці вже в неділю, 19 грудня. Наразі дорожники завершують усі роботи. Про це Суспільному повідомив головний інженер компанії-підрядника Віктор Онищук.

Сьогодні, 17 грудня, на вулиці Бандери майстри завершували роботи з облаштування тротуарів. Також закінчували монтувати контакту мережу.

"99,9% завершено – замінені всі інженерні мережі, колектор каналізаційний з усіма підключеннями до будинків, водопровід магістральний з усіма підключеннями до будинків, газопроводи, замінена контактна мережа. Залишаються останні штрихи", — каже головний інженер Віктор Онищук.

Ремонтні роботи на вулиці Бандери
Ремонтні роботи на вулиці Бандери. Суспільне Львів

Також на вулиці переклали дорожнє покриття, облаштували тротуари, місця для паркування та велодоріжки.

"Гарно все зроблено. Взагалі от зробили, а раніше треба було бігати, переступати. А зараз дуже гарно", — каже львів'янка Валентина Шевчук.

Ділянку вулиці біля костелу Ольги і Єлизавети зробили пішохідною. Приватний транспорт об’їжджатиме її сусідніми вулицями.

"Ця частина буде пішохідною, вона відкрита тільки для руху трамваїв. Автомобілі тут їздити не будуть. Пішохідна зона дає новий поштовх, вона є комфортнішою в першу чергу для пішоходів. Це є гарна стара історична площа, яка потребувала того, аби її зробити пішохідною. І в нас є достатньо вулиць навколо, аби водії могли об’їжджати цей відрізок", — каже директор міського департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Ремонтні роботи на вулиці Бандери
Ремонтні роботи на вулиці Бандери. Суспільне Львів

Ремонт вулиці Бандери викликав чимало суперечок. Зокрема, щодо того чим буде встелена дорога — асфальтом чи бруківкою. За збереження бруківки тоді виступили мешканці — вони влаштовували акції протесту та збирали підписи.

"Ми маємо втрачену можливість відведення альтернативних потоків. Бо фактично мало би бути мале транспортне кільце. А це би було б так зване середнє транспортне кільце – через вулицю Бандери, через Вітовського, через вулицю Залізничну. То ми цю можливість втрачаємо. Бо фактично ми звужуємо до однієї смуги", — каже засновник громадської організації "За якісний транспорт" Святослав Товстига.

Ремонтні роботи на вулиці Бандери тривали з вересня минулого року. На це виділили майже 210 мільйонів гривень.

Що відомо

  • 28 вересня 2020 року в Львові на ремонт закрили вулицю Бандери, яка сполучає залізничний вокзал із центром міста.
  • На Бандери пообіцяли облаштувати дві смуги для руху транспорту, дві велодоріжки та майже сто паркомісць. На це виділили майже 209,5 мільйонів гривень.
  • 29 вересня львів'яни підготували звернення до ЛМР щодо реконструкції вулиці. У ньому, зокрема, вимагали зберегти автентичну бруківку та дерева на вулиці, а також облаштувати 4 смуги для руху транспорту.
  • 10 липня 2021 року в межах реконструкції дороги перекрили для проїзду перехрестя вулиці Бандери. Через це змінили схему руху 5 тролейбусів та 6 маршруток.
  • 15 жовтня ремонт на перехресті вулиць Бандери – Городоцька вирішили проводити цілодобово, аби пришвидшити процес.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок