Два підприємства Сум мають отримати майже 195 млн грн на відшкодування різниці тарифів

Два підприємства Сум мають отримати майже 195 млн грн на відшкодування різниці тарифів

Два підприємства Сум мають отримати майже 195 млн грн на відшкодування різниці тарифів
Суспільне Суми

Два підприємства Сум мають отримати майже 195 млн грн на відшкодування різниці тарифів – це акціонерне товариство "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" (СМНВО) та національний аграрний університет. На позачерговій сесії міської ради депутати погодились отримати для них субвенцію з держбюджету: 193 мільйони гривень, передбачені для Котельні північного промвузла (власником якої є СМНВО), і майже 2 млн грн - аграрному вишу.

"Накопичення заборгованості за відповідно сплату за газ, за енергоносії, і сума – 194 без ПДВ мільйони зараз є фактично. Останню різницю в тарифах ми отримали у 2017 році. Це було 7 мільйонів, і з них тоді тільки три мільйони пішло на заборгованість тарифу по КППВ", - розповів Сумський міський голова Олександр Лисенко.

За урядовою постановою, на відшкодування можуть претендувати тепловики та підприємства водопостачання. Чому в Сумах документи подали тільки Котельня північного промвузла і аграрний університет, розповів директор Департаменту інфраструктури міста Олександр Журба.

"Це два підприємства, які подали свої заявки на різницю в тарифах до обласної територіальної комісії, яка була в обласній адміністрації сформована і розглядала ці, скажімо так, звернення організацій, які подавалися на різницю у тарифах. "КП "Міськводоканал" не подавало, тому що з місцевого бюджету протягом цих років із 2016 року їм виділялися кошти на підтримку, на погашення заборгованості за електроенергію. І "Сумитеплоенерго" теж не подавалися, у них як такої різниці не було. Вони працювали з НКРЄКП, з комісією, і думаю, у них тариф був економічно обґрунтований", - сказав Журба.

Усього область може отримати 480 млн грн на відшкодування різниці в тарифах. Гроші, за постановою уряду, планується передати до місцевих бюджетів до кінця 2021 року.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

Вибір редакції

На початок