Оскаржити вирок довічно ув'язненої Круглякової намагається її адвокатеса: що вирішив апеляційний суд

Оскаржити вирок довічно ув'язненої Круглякової намагається її адвокатеса: що вирішив апеляційний суд

Оскаржити вирок довічно ув'язненої Круглякової намагається її адвокатеса: що вирішив апеляційний суд
ФОТО: Суспільне Чернігів

Заяву про перегляд справи довічно ув’язненої Сніжани Круглякової у зв’язку з нововиявленими обставинами знову розглядатиме Новозаводський суд Чернігова. Таке рішення ухвалив Чернігівський апеляційний суд.

Нагадаємо, Сніжану Круглякову визнали винною у подвійному вбивстві. За версією слідства, 27 квітня 2018 року вона зарізала своїх опікунів – дядька та його дружину через сварки з приводу її нетрадиційної орієнтації. Під час розгляду справи у Деснянському районному суді дівчина свідчила, що тітку не вбивала, до ножа взялася, щоб захиститися від дядька.

«Він стояв над тіткою із ножем, вона лежала на ліжку. Спробувала його за плече відтягнути, а правою рукою я влізла просто у це місиво, де ніж. Він повертається – і я відчула пекучий біль у лівій руці. Він насувається, нахиляється до мене – і я розумію, що треба тікати. Я лежала, він був зверху, лівою рукою душив, а правою видавлював мені око», — розповідала Сніжана Круглякова (18 жовтня 2019 року, -ред.).

У жовтні 2019 року Деснянський районний суд визнав її винною та призначив довічне ув’язнення. Тоді їй було 23, і вона стала наймолодшою довічно ув’язненою жінкою у країні. Чернігівський апеляційний, а згодом і Верховний суд України залишили цей вирок без змін.

Адвокатка дівчини Оксана Гузь вважає, що під час слідства допустили ряд процесуальних помилок, які вплинули на хід справи. Зокрема, порушили порядок призначення судді, який давав дозвіл на проведення негласних слідчих дій – а тому результати цих заходів вважаються такими, що отримані всупереч закону.

Крім того, Оксана Гузь говорить про неповноту судово-медичної експертизи, адже тіла опікунів Сніжани були поховані до завершення експертиз, що є порушенням законодавства.

"Незалежні судово-медичні експерти, які проаналізували справу, зазначили, що є всі підстави говорити, про те що це не було умисне вбивство опікуна. Це був самозахист, і це можна було довести, якби справа розслідувалася належним чином. Тобто усі оці моменти, які потрібно було розгляди у ході судів першої інстанції, апеляційної, ну касаційна інстанція вже цього не розглядає… вони б могли, скоріше за усе, потягти за собою не той вирок, який отримала Сніжана, а саме довічне позбавлення волі".

У серпні 2021 року Оксана Гузь подала заяву про перегляд вироку. Новозаводський районний суд Чернігова залишив її без розгляду, бо не побачив нововиявлених обставин у справі. 17 грудня апеляційний суд ухвалив передати заяви на розгляд до суду першої інстанції.

Крім того, у травні 2021 року справу Сніжани Круглякової направили до Європейського суду з прав людини.

На сьогодні, говорить Оксана Гузь, невідомо чи прийняли її до розгляду.

Деталі — у відео:

Читайте також:

Обставини, про які суд не знав: адвокатка Круглякової домагається перегляду справи

На початок