Музичний альбом зі співами рідкісних птахів злетів у топ чарту Австралії

Музичний альбом зі співами рідкісних птахів злетів у топ чарту Австралії

Музичний альбом "Пісні зникнення", який складається зі співів і цвірінькання рідкісних австралійських птахів, потрапив до першої п’ятірки місцевого чарту ARIA, обійшовши ABBA і The Weeknd. Цього прагнули творці альбому, щоб привернути увагу до рідкісних видів.

Про це повідомляє ABC News.

Альбом створила природоохоронна організація Birdlife Australia. До нього увійшли записи співів 53 найрідкісніших птахів Австралії, що перебувають на межі зникнення. Їх понад 30 років збирав науковець Девід Стюарт, часом витрачаючи години в засідках.

1299 видів птахів під загрозою перебувають 216, тобто кожен шостий. Вимирання птахів пришвидшують кліматичні зміни, а також масштабні чагарникові пожежі

На створення альбому науковців і природоохоронців спонукав звіт, укладений Birdlife Australia спільно з австралійським Університетом імені Чарльза Дарвіна. Згідно з ним, з 1299 видів птахів під загрозою перебувають 216, тобто кожен шостий. Вимирання птахів пришвидшують кліматичні зміни, а також масштабні чагарникові пожежі, які у 2019-2020 роках знищили місце мешкання тварин.

Після виходу "Пісень зникнення" 3 грудня Birdlife Australia розпочала кампанію в соцмережах з метою вивести альбом у топ австралійського чарту. Їм це, зрештою, і вдалося. За майже два тижні альбом придбали близько трьох тисяч разів. Виручені з продажу кошти підуть на проєкти зі збереження фауни.

"Цей альбом – дуже особливий твір із рідкісними записами птахів, які, можливо, й не виживуть, якщо ми їх не захистимо. Ініціатива, звісно, весела, але має й серйозний бік. Обнадіює те, як захисники птахів показують урядам і підприємцям у світі, що австралійцям не байдужі ці важливі птахи", – розповів The Music Network керівник Birdlife Australia Пол Салліван.

Що відомо

  • У 2020 році музиканти, діджеї та продюсери з країн Центральної Америки, Карибських островів і Мексики створили альбом "Путівник співами птахів". Кожен із 10 записів альбому є співом птахів, які перебувають під загрозою або на межі зникнення в Латиноамериканському регіоні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок