У центральному сквері Кропивницького провели георозвідувальні роботи. Що виявили

У центральному сквері Кропивницького провели георозвідувальні роботи. Що виявили

У центральному сквері Кропивницького провели георозвідувальні роботи. Що виявили
Суспільне: Кропивницький

Фундамент старої будівлі на глибині майже чотири метри виявили під сквером ”Центральний” у Кропивницькому під час геологічно-розвідувальних робіт. Розбирати його не будуть, розповів працівник проєктно-вишукувальної організації Олександр Базишен. У сквері планують будувати ресторан. Суспільне дізнавалось, для чого проводять геологічну розвідку.

Геологічні вишукування на території скверу передбачають буріння десяти свердловин, глибиною сім-вісім метрів. За словами Олександра Базишена, сквер – місце забудови кінця XVIII століття, перед початком робіт з благоустрою і будівництвом ресторану, потрібно дослідити ґрунт: ”Насипний чи не насипний, несучий чи не несучий, якщо несучий – які його характеристики. Культурний шар – до трьох з половиною метрів. Це суглинок і супісок з цеглою. В одному місці ми наштовхнулися на якийсь старий фундамент. Все, що люди тут будували, привозили, відвозили, лишали по собі – це культурний або антропогенний шар”.

Олександр Базишен пояснив, що геологічні вишукування потрібні для створення проєкту будівництва: ”Щоб з’ясувати, чи можна тут будувати. Загалом, будувати можна на чому завгодно, питання у вартості робіт. Відбираються проби, відправляються в лабораторію, це все перераховується, віддається проєктувальнику, який на основі цих цифр розраховує фундамент”.

Представник підприємства-орендаря скверу Дмитро Костишин сказав, що геологічні вишукування – частина підготовчих робіт реконструкції скверу. Його проводить ліцензоване підприємство з Кропивницького. Для проектування визначають, перш за все, несучу здатність ґрунтів.

За словами Дмитра Костишина, експертизи відібраних зразків ґрунту триватимуть два тижні.

Що відомо

На початок