"Не мала змоги ходити": у Львові через ускладнення від коронавірусу жінці замінили суглоби

"Не мала змоги ходити": у Львові через ускладнення від коронавірусу жінці замінили суглоби

"Не мала змоги ходити": у Львові через ускладнення від коронавірусу жінці замінили суглоби
Суспільне Львів

У 8-ій міській клінічній лікарні хірурги прооперували 55-річну жінку, яка через біль в ногах не могла ходити. Пацієнтці замінили кульшові суглоби. Жінка розповідає, ноги почали боліти рік тому, після того як захворіла на коронавірус. Про вплив COVID-19 на суглоби Суспільному розповів завідувач відділення травматології Юрій Вовчко.

55-річна Орися Спутаник розповідає, до того як захворіла на коронавірус, ніколи не скаржилась на біль в суглобах. Ноги почали боліти рік тому. Через це жінці з кожним днем ставало дедалі важче ходити. Її прооперували тиждень тому. Тоді пацієнтці запротезували суглоби на обох ногах. Зараз Орися Спутаник знову може ходити:

"Я сьогодні гарно рухаюся, я дуже щаслива. Ну, напевно, коли людина рухається своїми ногами – це просто щастя. Коли вже рік дуже боліли, коли не мала можливості вже ходити – це вже інвалід. А ще в 55 років – це було трішки боляче ще й морально. Я пов’язую це з коронавірусом, що він дав такий поштовх".

Орися Спутаник
Орися Спутаник. Суспільне Львів

За словами лікаря-травматолога Юрія Вовчка, від початку пандемії кількість людей, які звертаються зі скаргами на біль в суглобах, суттєво зросла. Так, до прикладу, раніше до лікаря за консультацією з цією проблемою зверталося від двох до трьох людей на рік. Зараз – від 10 до 16 щомісяця.

"Спостерігається біль в колінних суглобах, біль в кульшових суглобах. Також помітили розвиток такого захворювання, яке називається авоскулярний некроз або септичний некроз голівок стегнових кісток. Більшість людей, які до нас зверталися, мають у анамнезі перенесений коронавірус. За нашими спостереженнями, розвиток захворювання відбувається від 6 місяців і до року", — каже Юрій Вовчко.

Оперативне втручання
Оперативне втручання. Суспільне Львів

Ускладнення від коронавірусу є не лише у людей, які мають супутні захворювання, але й у тих пацієнтів, які їх не мають, каже медичний директор 8-ї лікарні Максим Павлов.

"Основні ускладнення ковіду – це дихальна недостатність, тобто перше, що уражається – це легені, друге – судини, третє – це імунна відповідь організму. Бувають випадки, коли це відбувається у стаціонарі, бувають випадки, коли це є поза стаціонаром", — каже Максим Павлов.

Лікар додає, ймовірність важкого перебігу хвороби та ускладнень у людей, які пройшли повний курс вакцинації є значно нижчою, порівняно з невакцинованими.

Читайте також: Почали відмирати органи. У мешканця Львівщини зафіксували рідкісне ускладнення після СOVID-19

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок