Збільшення зарплатні та робота з дому: як у Черкасах працюють в ІТ-галузі

Збільшення зарплатні та робота з дому: як у Черкасах працюють в ІТ-галузі

Марафон
Збільшення зарплатні та робота з дому: як у Черкасах працюють в ІТ-галузі
Суспільне: Черкаси

Збільшення зарплатні та робота з дому — такі нині умови створені для працівників у ІТ-галузі. Про це Суспільному розповіла керівниця громадської організації "Черкаський ІТ-кластер" Анастасія Негода.

За її словами, все це наслідки пандемії коронавірусу.

Викладач-завідувач кафедри автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій Віталій Дідук розповів, що нині більшість його студентів обирають роботу у сфері ІТ:

"Тут є багато передумов, зокрема, шкільна підготовка переформувалася, вони вже у школі починають вивчати, як ту саму верстку сайтів робити, основи програмування у них вже на іншому рівні".

ІТ-фахівці мають попит на ринку праці
Суспільне: Черкаси

Раніше орієнтували студентів не поспішати працевлаштовуватися з перших курсів, каже Віталій Дідук. Але пандемія це змінила:

"Але у період пандемії дав їм змогу суміщати це все більш гнучко, бо у нас були дистанційні заняття, можна було працевлаштуватися і так само дистанційно працювати. Студенти 3-4 курсу переважно всі працевлаштовані".

Окрім навчання в університеті, відвідує додаткові курси, які ведуть працівники черкаських ІТ-компаній першокурсниця Софія Костриця:

"Мені здалося, що треба додатково чимось займатися, вивчати".

Почав працювати з третього курсу та має рік практичного досвіду, студент Володимир Гриценко. Зміг навчатися на курсах, завдяки дистанційному навчанню та індивідуальному плану:

"Спочатку потрапив до них на інтернатуру, вчився там три місяці, це як випробувальний термін плюс навчання, після цього мене взяли і я почав успішно співпрацювати з компанією. Тепер розробляємо різні речі для різних сайтів".

ІТ-фахівці мають попит на ринку праці
Суспільне: Черкаси

Дозволили працівникам працювати з дому, бо люди ще довго не готові повернутися в офіс, розповів директор черкаської ІТ-компанії Роман Кузуб:

"Ми не зменшили ефективність. Якщо команда показує, що вона може працювати в такому гібридному режимі, з 70 людей 30-40 ходять на офіс, 30-40 працюють віддалено. І вони в цьому режимі здатні робити так само або й навіть краще, ніж до цього, чому ми маємо їх зупиняти. Вони самі вирішують, хто хоче в офіс, хто не хоче".

Роман зауважив, що через попит, компанії між собою конкурують за студентів:

"Для людей, що в цій сфері або що готові в неї іти – зараз золоті часи. Зараз виросли зарплати дуже сильно за два роки, тебе, як студента братимуть і супроводжуватимуть, щоб ти встигав, зараз час тієї людини, що працює, не час роботодавця".

Через пандемію великі ІТ-компанії наймають людей на відділену роботу, додала керівниця громадської організації "Черкаський ІТ-кластер" Анастасія Негода. За її словами, великі топові компанії, які розташовані у Києві, Львові чи Харкові можуть, без прив’язки до офісу, наймати спеціалістів у регіонах. Тож, звичайно, це велика конкуренція і за винагороду і за спеціалістів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок