Одеський художній музей передали у державну власність

Одеський художній музей передали у державну власність

Одеський художній музей передали у державну власність
Фото: Мандруй Україною

17 грудня депутати Одеської обласної ради проголосували за те, щоб передати Одеський художній музей Міністерству культури України. "За" висловилися 43 людини. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка слідкувала за засіданням.

Музей був підпорядкований обласній раді. Крім цього, на засіданні була пропозиція перейменувати заклад на Музей імені Маразлі, але її відхилили.

За словами депутатів, націоналізація музею стала першим кроком до його передачі. Таке рішення, на думку обласних депутатів, може сприяти розвитку закладу та збільшити заробітну плату для його працівників.

Читайте також

Що відомо

  • Одеський художній музей розташований в палаці Потоцьких на вулиці Софіївська, 5А. Його зводити між 1823 та 1828 роками, автор проєкту невідомий. У 1888 році палац придбав одеський міський голова Григорій Маразлі — громадський діяч, колекціонер і меценат. У 1892 році він передав палац місту з метою створення в ньому музею витончених мистецтв. Відкриття музею відбулося 24 жовтня (6 листопада) 1899 року. Будівля є пам'ятником архітектури та містобудування початку XIX століття.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок