Що почитати? "19 різдвяних історій"

Що почитати? "19 різдвяних історій"

Що почитати? "19 різдвяних історій"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо ви шукаєте легку та приємну книжку для теплих зимових вечорів, то прочитайте збірку малої прози "19 різдвяних історій" (2019) від "Видавни́цтва Старо́го Ле́ва" — радить докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік.

"У ній ви знайдете новели й оповідання Катерини Бабкіної, Ілларіона Павлюка, Костянтина Москальця, Мар'яни Савки, Галини Вдовиченко, Христі Венгринюк та багатьох інших сучасних українських авторів".
Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Починається збірка з новели Богдани Матіяш, яка налаштовує на різдвяний настрій й передчуття свята. І це відчуття увиразнює завершальне оповідання збірки — "Sing Hallelujah to the Lord" Христі Венгринюк, завдяки якому читач ще довго відчуває післясмак від прочитання збірки.

Загалом історії, зібрані у цій книзі, каже Ольга, такі ж різні, як і їхні автори. Особисто мені не всі оповідання припали до душі, проте в цьому й перевага подібних тематичних збірок: кожен обов’язково знайде для себе щось цікаве.

"Я б рекомендувала прочитати твори Мар'яни Савки "Собачого Нового року! Котячого Різдва!", Катерини Міхаліциної "Так буває", Ілларіона Павлюка "Маріє, Різдво!" і Надійки Гербіш "Жовтневе Різдво Ханни"".

Ці оповідання не про те Різдво, яке ми бачимо у вітринах магазинів і на святкових локаціях, а про його інший бік – про можливість замислитися над справжніми цінностями, збагнути сенс свого існування, змінити щось у житті на краще. Герої цих творів різноманітні: це дорослі, які втратили віру в дива, і діти, які втратили віру в дорослих; самотні люди й члени великих родин; ті, що святкують, і ті, що спостерігають. У комусь із них ми можемо побачити себе й поглянути на себе й певну ситуацію збоку.

Оповідання зі збірки "19 різдвяних історій" допоможуть вам подумки повернутися в дитинство, в атмосферу очікування свята, див і подарунків, час здійснення найзаповітніших бажань. Кожна історія в збірці – про магію Різдва, коли стається те, чого найбільше бажаєш, хай подекуди й в незвичний спосіб.

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"

Що почитати? Дорж Бату «Моцарт 2.0.»

Вибір редакції

На початок