На Дніпропетровщині голову громадської організації підозрюють у вимаганні хабара

На Дніпропетровщині голову громадської організації підозрюють у вимаганні хабара

На Дніпропетровщині голову громадської організації підозрюють у вимаганні хабара
Служба безпеки України

На Дніпропетровщині викрили громадську організацію, яка прикриваючись боротьбою з корупцією, вимагала гроші з місцевого бізнесу. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України.

За даними слідства, схему організовував керівник однієї з місцевих громадських організацій. Прикриваючись боротьбою з корупцією, чоловік ретельно перевіряв у державних реєстрах дозвільні документи на бізнес. У разі виявлення порушень, пропонував за грошову винагороду не звертатись до правоохоронців. У разі відмови підприємців, до них застосовували увесь арсенал громадського впливу: блокували діяльність підприємства, запрошували журналістів на показові акції, подаючи це як боротьбу з порушеннями законодавства бізнесменами.

Як зазначає Служба безпеки України, схожими методами підозрюваний намагався чинити тиск навіть на правоохоронні органи – для «ефективного» розгляду поданих ним заяв.

У грудні 2021 року чоловік вимагав від власника автозаправних станцій неправомірну вигоду у розмірі 5 тисяч доларів США за невтручання в бізнес та сприяння у закритті кримінальних проваджень, розпочатих за його заявою.

Під час одержання першої частини неправомірної вигоди у сумі 70 тис грн, голову організації затримали у порядку ст. 208Затримання уповноваженою службовою особою КПК України.

У ході обшуків, проведених в офісі організації, за адресою мешкання підозрюваного та в його приватному автомобілі, вилучили мобільні телефони та жорсткі диски з доказами протиправної діяльності, документацію та «чорнову» бухгалтерію розрахунків з бізнесменами.

Наразі голові організації оголошено підозру за ч. 4 ст. 368-3Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно правової форми Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 3 років позбавлення волі.

Триває слідство для встановлення причетності громадської організації до інших випадків тиску на місцевий бізнес.

Читайте також

- У Дніпрі судитимуть двох посадовців за отримання хабарів

- У Дніпрі викрили суддю, якого підозрюють у винесенні рішень за хабар

- Дніпропетровщина: затримали двох громадян Російської Федерації, які пропонували хабар поліцейському

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок