Ухвалили бюджет Кропивницького на наступний рік. Хто був "за", "проти" та як розподілили гроші

Ухвалили бюджет Кропивницького на наступний рік. Хто був "за", "проти" та як розподілили гроші

Ухвалили бюджет Кропивницького на наступний рік. Хто був "за", "проти" та як розподілили гроші
Суспільне: Кропивницький

Доходи два мільярда 733 мільйона гривень і на 25 мільйонів гривень менші видатки – на сесії міської ради депутати ухвалили бюджет Кропивницького. Хто голосував "За", "Проти" та як розподілили гроші?

Бюджет Кропивницького депутатам міськради представила начальниця фінансового управління Любов Бочкова.

 • Освіта – 1,490 мільярдів гривень (55% видатків бюджету);
 • на житлово-комунальне та дорожнє господарство – 349 мільйонів гривень (12,9%);
 • на утримання міської ради 669 працівників) і районних у місті рад (35 працівників) та на програми у сфері державного управління – 222,8 мільйона гривень (8,3%);
 • на соціальний захист та соціальне забезпечення – 191,1 мільйонів, або 7,1%;
 • на охорону здоров’я – 101,8 мільйонів (3,8%),
 • дотація (вилучення) до державного бюджету – 97,6 мільйонів (3,6%);
 • на будівництво та інвестиційні проєкти – 77,1 мільйонів (2,9%);
 • на транспорт – 52,8 мільйонів (2,0%);
 • на програми та заходи, а також резервний фонд – 49,1 мільйонів гривень (1,8 %) (резервний фонд – 16,8 мільйонів, обслуговування місцевого боргу – 5,1 мільйонів, громадський порядок та безпека – 8,7 мільйонів, землеустрій – 6,8 мільйонів, цифровий розвиток виконавчих органів – 4,3 мільйонів, інша економічна діяльність – 3,7 мільйонів, засоби масової інформації – 2,6 мільйонів, природоохоронні заходи – 1,0 мільйон),
 • на фізичну культуру та спорт – 37,0 мільйонів(1,4%);
 • на культуру – 39,8 мільйонів (1,5%).

Фінансування комунального транспорту викликало питання у голови фракції "Опозиційна платформа – За життя" Олександра Корнюші: "Міська виконавча влада повинна була б показати нам, депутатам та громаді, де в Національній транспортній стратегії України та в законах України передбачено надання переваг комунальному підприємству "Електротранс" перед його конкурентами на товарному ринку? Яке ви щедро фінансуєте за кошти платників податків".

Чому сім приватних перевізників Кропивницького не отримують компенсацій за перевезення з міського бюджету, пояснив начальник управління розвитку транспорту міськради Віктор Житник: "Перевізники, які обслуговують маршрутки, не мають квитків. Водії не заповнюють ці квитково-облікові листи, після зміни не здають ці документи перевізнику, він їх не обліковує, не подає їх замовнику перевезень – немає підстав для надання компенсаційних виплат".

Депутатка Олександра Ткаченко від партії "Перспектива міста" сказала: Такі питання треба було вирішувати на засіданнях депутатських комісій: були у нас депутатські комісії, на яких виносилося також ці питання, і жодних пропозицій не було".

За півтори години обговорень міський голова запропонував голосувати за бюджет. "За" проголосували 33 депутатів, "Проти" – один.

Олександр Корнюша – єдиний з депутатів голосував "Проти". Чому, відповів так: "Передбачили 14 мільйонів гривень на видатки для обох районів – шість мільйонів для Подільського і вісім мільйонів для Фортечного. Чим займаються два органи місцевого самоврядування у місті, 80 депутатів? Також говорив про перекоси, які є за програмою розвитку пасажирського, автомобільного і електричного транспорту, де є абсолютні перекоси для одного підприємства. Розподіл компенсаційних виплат повинен здійснюватися пропорційно перевезеним пільговикам, адже і маршрутки теж перевозять пільговиків!"

Внесли у бюджет мільйон 800 тисяч гривень для оснащення дитсадків міста автономним електроопаленням. З 40 кропивницьких дитсадків у 32-х – централізоване теплопостачання. Один з них – номер 47. Його директорка Лариса Самаріна говорить, переобладнання потрібне: "Коли починається опалювальний сезон, то буває так, що у нас труби рвуть і дітки замерзають у цей час. Ми підключаємо електричні обігрівачі, але все ж таки хотілося б, щоб нам зробили автономне опалення, щоб було комфортно. Спілкувалися з управлінням освіти. Попередні розрахунку були – у межах мільйона для того, щоб нам зробити опалення.

На початок