1000 гривень за вакцинацію: як отримати та на що витрачати

1000 гривень за вакцинацію: як отримати та на що витрачати

1000 гривень за вакцинацію: як отримати та на що витрачати
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівці, які пройшли вакцинацію від коронавірусу, можуть отримати по тисячі гривень. Про це в ефірі "Українського радіо: Чернігівська хвиля" розповів заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Роман Голомозик.

Яким чином можна отримати ці гроші?

"На смартфон потрібно встановити застосунок Дія. Пройти у ньому. авторизацію. Пересвідчитися в наявності ковід-сертифікатів (якщо немає, можна згенерувати). Зайти в рубрику послуги. Вибрати "єПідтримка", там будуть запропоновані варіанти банків, обрати свій банк, згенерувати картку "єПідтримка" та подати заяву й очікувати надходження коштів".

Допомогу можуть отримати громадяни України, яким виповнилося 18 років та які пройшли повний курс вакцинації та мають зелений ковід-сертифікат у застосунку Дія та оформили картку "єПідтримка".

Якщо в мене "кнопочний" телефон?

Голомозик радить звернутися до родичів, у яких є смартфон. Вони зі свого пристрою можуть отримати гроші.

"Для цього потрібно вийти із свого застосунку "Дії", пройти авторизацію для (мами, тата, бабусі, дідуся тощо) і пройти всі ці кроки, і користуватися цими грошима".

Чи можна обрати інший банк?

Наразі зазначені п’ять банків: А-Банк, Альфа-Банк, Укргазбанк, ПриватБанк, Монобанк. Цей перелік буде розширюватися, доєднаються ще декілька банків до цього проєкту.

За словами Голомозика, це буде окрема електронна карта, саме для 1000 гривень. Ці кошти не можна зняти готівкою, перевести на іншу картку. Вона має цільове використання.

Скільки жителів Чернігівщини можуть скористатися цією послугою?

"Станом на 15 грудня, в нашій області вакциновано майже 337 тисяч людей, це 41% від загальної кількості дорослого населення", – повідомив Роман Голомозик.

Як отримати 1000 гривень з паперовим сертифікатом?

Паперовий сертифікат – це недостатня умова, щоб отримати допомогу, потрібно встановити Дію. Якщо всі внесені лікарем дані – правильні, людина буде зазначатись у цьому застосунку, зазначив Голомозик.

Надходять кошти на відкритий картковий рахунок відповідного банку.

Чи можна отримати на основі закордонного сертифіката український?

"Ні. Це потрібно визначатися із сімейним лікарем. Наразі підтягуються тільки ті сертифікати, які видає Україна", – зазначив Голомозик.

Витрачання коштів у невеликих містах

Витрати тисячу можна і в селах, у невеличкій крамниці.

"Потрібно перевірити, щоб відповідав код, який затверджений урядом. Вони повинні мати POS-термінал, тоді людина скористається безготівковою оплатою".

Для підприємців

Щодо підприємців, додав він, ніяких додаткових заяв не потрібно робити. Просто перевірити, щоб mcc-код відповідав його діяльності. Це можна зробити через свій банк в якому обслуговується підприємство і перевірити відповідність сфери діяльності.

Як використовувати?

Цю тисячу можна використовувати частинами: на першу частину купити залізничний квиток, а на другу – книгу. Коштами можна користуватися протягом чотирьох місяців з дня їх отримання. Баланс буде зазначений на поточному рахунку.

"Якщо залишиться умовних п’ять гривень, то решту можна доплатити зі свого основного рахунку", – розповів Роман.

Щоб витрачати ці гроші, потрібно підключити карту до Google Рay або Apple Рay і NFC. Витрачати кошти можна тільки через цю систему, розраховуючись карткою чи телефоном. Перед терміналом просто прикласти телефон. Заходити в саму Дію не потрібно.

Чому можна витратити 1000 гривень на обмежену кількість послуг?

"Президентом визначені такі сфери діяльності: спортивні зали, фітнес-клуби, кінотеатри, заклади культури, внутрішні авіа- та залізничні перевезення, книжкові крамниці. Вибрані ці сфери тому, що вони постраждали найбільше під час карантинних обмежень".

Крім того, зазначив Голомозик, голова Чернігівської ОДА (В’ячеслав Чаус, – ред.) ініціював звернення щодо розширення цього переліку. Пропонуються здійснювати передплати періодичних видань, а також розширити перелік для людей, віком від 60 років, з січня 2022 року на закупівлю ліків.

Цей перелік може розширюватися, додав він.

Скільки діятиме програма?

Зараз триває бета-тестування, програма буде діяти з 19 грудня до 18 грудня 2022 року.

Щоб отримати гроші в першому етапі, потрібно згенерувати карту до 29 грудня.

Читайте також:

"єПідтримка": як отримати та протягом якого часу можна витратити 1000 грн за вакцинацію

На початок