Запорізька облрада закликала не ратифікувати конвенцію про захист від домашнього насильства

Запорізька облрада закликала не ратифікувати конвенцію про захист від домашнього насильства

Запорізька облрада закликала не ратифікувати конвенцію про захист від домашнього насильства
Фото Суспільне Запоріжжя

16 грудня депутати Запорізької обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради щодо недопущення ратифікації Стамбульської конвенції та про необхідність захисту традиційних сімейних цінностей на основі християнської етики.

Таке рішення вони прийняли під час сьомої позачергової сесії облради 16 грудня. "За" проголосували 49 з 78 народних обранців зареєстрованих в сесійній залі. Проєкт рішення подав депутат від фракції "Опозиційна платформа – за життя" Олексій Кравчун.

Згідно з текстом звернення, Стамбульська Конвенція "легалізовує і запроваджує поняття, що руйнують традиційні погляди на сім’ю і людство як спільноту чоловіків та жінок". Зокрема автори зазначають, що запровадження терміну "гендер" розмиває поняття статей.

Також у зверненні ідеться про те, що поняття традиції, культури та релігії в Конвенції згадані лише як загрози, при ігноруванні їхніх позитивних впливів. При цьому в документі зазначається про необхідність вживати дієвих заходів для протидії домашньому насильству.

Запорізька облрада закликала не ратифікувати конвенцію про захист від домашнього насильства
Інфографіка: Суспільне Запоріжжя
Читайте також: Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

Звернення та хід голосування прокоментував Суспільному голова фракції "ОПЗЖ" в обласній раді Сергій Кальцев:

"Понад 20 людей в залі не голосували. Впевнений в тому, що більшість із них традиційної орієнтації, але отримавши "рознарядку" від партії не голосувати. Вони таким чином проявили свою позицію, направлену на руйнування родинних цінностей: де хлопчик в школі може бути з хлопчиком, дівчинка може бути з дівчинкою, з’являється якесь незрозуміле "воно", хлопчик може зайти в жіночий туалет, дівчинка, яка вважає себе хлопчиком, може зайти у чоловічий туалет", – каже він.

Запорізька облрада закликала не ратифікувати конвенцію про захист від домашнього насильства
Сергій Кальцев. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це діти від 6-7 років, у яких не сформована психіка, які багато чого не розуміють, не розбираються, а їх розбещують з такого віку. Тобто реально я розумію що із нас роблять суспільство людей, котрих просто позбавляють традиційних цінностей, не просто родинних – моральних та інших, а таким суспільством дуже легко управляти. Людина без цінностей – це "ніхто" із прізвищем "ніяк", – додав депутат.

Депутат від фракції "За майбутнє" Аскад Ашурбеков каже, що особисто звернення не підтримав, адже вважає, що Стамбульська конвенція є суттєвим кроком в боротьбі проти домашнього насильства та захисту прав жінок.

"Сьогодні деякі політики та представники релігійних організацій виступають проти Конвенції, тому що там вводиться поняття "гендер", але це не впливає ні яким чином на суть Конвенції та її спрямованість проти боротьби з домашнім насильством та захистом жінок. Тим паче сьогодні напрацьовуються механізми ратифікувати Конвенцію "із застереженнями" в аспекті гендеру, що дозволить реалізацію ключових засад документу та уникнути конфліктів при їх імплементації. На моє переконання, те що прийняття цього звернення Обласною радою викликало великий резонанс з боку суспільства свідчить про те, що нам потрібно продовжувати публічну дискусію з цієї теми", – сказав він.

Запорізька облрада закликала не ратифікувати конвенцію про захист від домашнього насильства
Аскад Ашурбеков. Фото: Запорізька обласна рада

Що відомо

  • У 2011 році Комітет Міністрів Ради Європи прийняв Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Туреччина стала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Після неї Конвенцію підписали ще 33 країни, в тому числі Україна. Стамбульська конвенція набула чинності 1 серпня 2014 року. Станом на січень 2018 року її підписали 45 країн та Європейський Союз.
  • 5 червня 2020 року Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Ради законопроєкт щодо її ратифікації, але це так і не було зроблено.
  • Громадські організації закликали президента і Раду терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію. Проти ратифікації виступають Всеукраїнська рада церков та деякі народні депутати, стверджуючи, що конвенція “нав'язує гендерну ідеологію”.
  • З січня по вересень 2021 року зафіксовано 205 608 звернень з приводу домашнього насильства, з них: від дітей – 5 001 звернення (2,43%), від жінок – 167 900 (82%), від чоловіків – 32 707 звернень (16%).
Читайте також: Кількість випадків домашнього насилля у період карантину залишається високою - експертка
На початок