11 магазинів Хмельниччини мають дозвіл на продаж піротехніки на свята

11 магазинів Хмельниччини мають дозвіл на продаж піротехніки на свята

11 магазинів Хмельниччини мають дозвіл на продаж піротехніки на свята
Фото: Суспільне Поділля

11 магазинів в Хмельницькій області отримали дозвіл на продаж піротехніки на період новорічно-різдвяних свят. Про це Суспільному розповів заступник начальника головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій області Андрій Козак. За його словами, магазини, які здійснюють продаж піротехніки, повинні мати сертифікат якості, а товари дозволено відпускати лише повнолітнім громадянам. Як безпечно користуватися піротехнічними виробами, Суспільне дізнавалося.

Хмельничанка Неля проти використання петард та салютів. Каже, діти часто не розуміють, що це не іграшки, не знають, як і де їх правильно використовувати, іноді просто кидають під ноги задля розваги.

Продавчиня магазину піротехнічних виробів Інна Федорова каже, що є салюти різних калібрів, і ціна на виріб залежить від кількості пострілів.

"Калібр – це висота вильоту, наскільки він вилітає. Знімається кришка, є фітіль, який запалюється на витягнутій руці, він горить 8 секунд. Гості спостерігають на 25-30 метрів від салюту", - додає продавчиня. Додає: популярні товари, які беруть на свята– це бенгальські вогні та хлопавки. Товари піротехніки, каже Інна Федорова, не мають терміну придатності, але зберігати їх потрібно в сухому місці і подалі від вогню.

Начальник управління запобігання надзвичайних ситуацій Сергій Яцух розповідає: "Щоб зрозуміти, що цей виріб є безпечним, на кожному виробі має бути нанесений національний знак відповідності. Необхідно звернути увагу, щоб пакування виробу не мало жодних пошкоджень з усіх сторін. Якщо ви бачите видимі пошкодження, виріб застосовувати суворо забороняється".

Заступник начальника головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій області Андрій Козак говорить: в області дозвіл на продаж піротехніки отримали 11 магазинів, з них 6 – в обласному центрі. Каже, в області були випадки, коли неправильне використання піротехніки призводило до нещасних випадків. Статистики, скільки в області сталося нещасних випадків від пострілів петард чи салютів, надзвичайники не ведуть, тому що ці випадки не часті, каже Андрій Козак.

Адвокат Микола Лозінський говорить: за продаж піротехніки без дозволів та неповнолітнім накладається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за незаконне виробництво, реалізацію піротехнічних засобів. Сума штрафу становить від 595 до 1000 гривень. За нанесення шкоди здоров’ю людині через використання піротехніки передбачається кримінальна відповідальність, додає адвокат.

На початок