Доступний світові: рівненський гербарій внесли в Index Herbariorum

Доступний світові: рівненський гербарій внесли в Index Herbariorum

Доступний світові: рівненський гербарій внесли в Index Herbariorum

Рівненський гербарій зареєстрували у міжнародній базі гербаріїв Index Herbariorum. Тепер про нього зможуть дізнатися науковці з усього світу. Про це Суспільному розповів куратор гербарію, доцент НУВГП Віталій Володимирець. Вони зможуть приїхати у Рівне, щоб вивчати фонд гербарію, а це понад сім тисяч гербарних листків.

Почав збирати їх куратор гербарію Віталій Володимирець з 1986 року. Він був студентом, вивчав біологію.

Доступний світові: рівненський гербарій внесли Index Herbariorum

Куратор гербарію, кандидат біологічних наук, доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства НУВГП Віталій Володимирець:

- Ще я не працював в університеті, якраз повернувся з армії. Збирав, бо це було пов’язано з моїм фахом. Але з 2004-го гербарій функціонує на базі навчального закладу, постійно поповнюється новими зразками. Я, інші науковці, студенти поповнювали. Нині він налічує 7200 гербарних листків. Вже такі фонди утворились, що ми вирішили його зареєстрували у міжнародній базі Index Herbariorum. Йому присвоєний акронім RIVUN.

Доступний світові: рівненський гербарій внесли Index Herbariorum

Реєстрація в міжнародній базі зробила гербарій доступнішим науковцям світу, твердить Віталій Володимирець.

Це є підстава офіційно на нього посилатися. Тепер, хто захоче скористатися фондами, може побачити наш гербарій на відповідному сайті, ознайомитися з короткими відомостями, контакти отримати, приїхати. Так у всьому світі є. Будь-хто може звернутися. Раніше теж ми надавали доступ, але про нього мало хто знав. До цього приїжджали лише українські науковці.

Доступний світові: рівненський гербарій внесли Index Herbariorum

Знайти у гербарії можна види рослин Рівненської області, це приблизно 80% фондів. Представлені й інші області: Івано-Франківська, Тернопільська, Донецька, Закарпатська область й Крим. Серед експонатів – раритетні, рідкісні, заносні та культивовані види рослин. Має гербарій ексклюзивні зразки.

Деякі види є нові для Рівненської області, яких раніше ніхто не бачив, вони ніде не наводились. У нас багато таких гербарних листків є. Це свідчить про те, що вони нещодавно були виявлені. З десяток видів буде: скабіоза голубина, горошок великоквітковий. Останній – це Іван-чай Додонея, це прикарпатський вид, така загадка. Він десь є в Прикарпатті, далі ніде немає й потім – у Рівненській області. Виявили його у базальтовому кар’єрі на Володимиреччині, – каже Віталій Володимирець.

У міжнародній базі Index Herbariorum, за даними відкритих джерел, налічується 3293 гербаріїв з 168 країн, в яких працює більш як 10 тисяч ботаніків.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди