Верховна рада ухвалила за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву (№ 6302). Про це повідомляє кореспондентка Суспільного. Пізніше цей документ ще має пройти друге читання.
Законопроєкт, зокрема, врегульовує повноваження уряду і військового командування під час воєнного стану.
Також документ уточнює повноваження органів військового управління Збройних Сил України, у тому числі Командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Воно є організатором руху опору.
Крім того, законопроєкт урегульовує питання грошової винагороди людям, що проходять військову службу під час особового періоду, та порядок і умови підпорядкування Національної гвардії України під час запровадження правового режиму воєнного стану.
Документ, зокрема, містить такі положення:
- Інформація про форми, методи і засоби виконання завдань руху опору, про взаємодію Сил спеціальних операцій Збройних Сил України з іншими силами і засобами руху опору належить до таємної інформації та підлягає віднесенню до державної таємниці.
- Зазначена вище інформація не оприлюднюється і не надається на запити відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації”, а також на інші звернення та запити, крім випадків, прямо визначених законом.
- Втручання будь-яких осіб незалежно від посади в підготовку і ведення руху опору не допускається.
- Військовослужбовці, працівники правоохоронних органів та інші особи, які залучаються до заходів з організації, підготовки, підтримання та виконання завдань руху опору, на час проведення таких заходів підпорядковуються Командувачу Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Його рішення є обов’язковими до виконання.
- Отримані ними відомості не можуть бути розголошені без дозволу Командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
- Військові частини Сил спеціальних операцій Збройних Сил України можуть передавати громадянам, які на добровільній та конфіденційній основі залучаються до виконання завдань руху опору, у тимчасове користування майно для забезпечення руху опору.
Документ пропонує внести відповідні зміни, зокрема, в закони “Про доступ до публічної інформації” і “Про державну таємницю”.
Читайте також
Рада ухвалила календарний план на січень 2022 року. Скільки працюватимуть депутати
Рада звернулася до Бундестагу з проханням визнати геноцидом Голодомор 1932-33 років
Кримінальна відповідальність за прояви антисемітизму. Законопроєкт прийняли за основу
Згоду на посмертне донорство можна буде оформити в електронній формі — закон
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!