У Мінкульті розповіли, як проходять протиаварійні роботи у костелі святого Миколая у Києві

У Мінкульті розповіли, як проходять протиаварійні роботи у костелі святого Миколая у Києві

У Мінкульті розповіли, як проходять протиаварійні роботи у костелі святого Миколая у Києві
Facebook

Реставратори провели підготовчі роботи, розчистили сміття, виготовили захисні металоконструкції для вікон, виконали демонтаж та складування люстр. Наразі триває монтаж захисних конструкцій вікон, що постраждали від високих температур під час пожежі.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики.

Після проведених експертиз розпочалася активна фаза відновлення костелу святого Миколая у Києві, що постраждав від пожежі у вересні. Реставратори відремонтують підлогу, системи електропостачання, освітлення і пожежогасіння. Також змонтують захисні віконні конструкції, очистять поверхні, перемістять цінні речі та встановлять захисні сітки. Наразі фахівці готуються до очищення внутрішніх поверхонь та встановлюють риштування.

Щоб очистити найбільш постраждалі декоративні елементи костелу максимально обережно, вперше в Україні буде використана технологія Remmers GmbH. Вона дозволяє глибоко очищувати без механічного впливу такі чутливі матеріали як ліпнина, кераміка, мармур, природний камінь, гіпс, поліроване дерево тощо. Цю ж технологію використовували для реставрації пам’яток у Німеччині, Франції, Великобританії, Бельгії, США, Канаді, Швейцарії, Португалії, Іспанії. Усі необхідні компоненти очисної суміші виробник передав костелу святого Миколая безкоштовно.

У костелі святого Миколая у Києві проводять протиаварійні роботи
У костелі святого Миколая у Києві проводять протиаварійні роботи. Facebook

"Протиаварійні роботи – дуже тонка справа. Обмежені терміни та пришвидшений темп виконання не повинні позначитись на якості робіт, саме тому велика увага приділяється технології та врахуванню зарубіжного досвіду", – прокоментував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Міністр зазначив, що йдеться про пам’ятку архітектури національного значення – "а, отже, відповідальність у рази вище".

Що відомо

  • Пожежа виникла 3 вересня 2021 року під час репетиції музикантів, які готувалися до прем'єри нового сезону, який мав розпочатися 10 вересня.
  • На відновлення костелу святого Миколая після пожежі необхідно 75 мільйонів гривень.
  • Протиаварійні роботи в костелі святого Миколая виконуватиме ТОВ "Укрспецреставрація". Орієнтовна тривалість робіт – з грудня 2021 по січень 2022 року. Оціночна вартість ліквідації наслідків пожежі складає 19,5 млн грн. Фінансування відбуватиметься за рахунок благодійних коштів, зібраних на порятунок костелу.
  • Будівництво костелу тривало 10 років і завершилося 1909 року. Архітектором був Владислав Городецький. Розпорядником костелу святого Миколая є Будинок органної та камерної музики. Після того, як в Києві побудують "Будинок музики" і туди переїде будинок органної музики, костел перейде у власність та користування парафіян Римо-католицької Церкви.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок