Миколаївські кардіохірурги разом з київськими фахівцями зробили дві операції на відкритому серці

Миколаївські кардіохірурги разом з київськими фахівцями зробили дві операції на відкритому серці

Миколаївські кардіохірурги разом з київськими фахівцями зробили дві операції на відкритому серці
Фото: Миколаївська ОКЛ/Facebook

На базі Миколаївської обласної клінічної лікарні місцеві кардіохірурги провели дві операції на відкритому серці. Миколаївські лікарі асистували фахівцям Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Миколаївської обласної клінічної лікарні Дмитро Бачинський.

За словами Дмитра Бачинського, пацієнти пройшли обстеження на базі Миколаївської обласної клінічної лікарні.

"Обстежили серцево-судинну систему, проконсультували в інституті Амосова і прийняли рішення, аби не транспортувати пацієнтів у такому стані, прооперувати на базі нашої лікарні. Потім узгодили питання про відрядження бригади київських фахівців до Миколаєва", — розповів Дмитро Бачинський.

З Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова до Миколаєва прибула бригада з семи спеціалістів.

"Прибули фахівці під керівництвом професора Володимира Попова. Це були і перфузіолог, який займається підключенням пацієнта до апарату штучного кровообігу, і анестезіологи, і кардіохірурги", — розказав Дмитро Бачинський.

Як розповів Дмитро Бачинський, вік пацієнтів 50-60 років.

"В одного пацієнта була заміна аортального клапана, а також підшивання спеціального шунта, аби наладити кровообіг у самому серці. В іншого пацієнта була заміна мітрального клапана", — сказав Дмитро Бачинський.

Операції провели 13 грудня. За словами головного лікаря Миколаївської клінічної лікарні Петра Римаря, післяопераційний нагляд за пацієнтами виконують кардіохірурги Миколаївської клінічної лікарні, яких телефоном продовжують консультувати фахівці Інституту Амосова.

"Пацієнти перебувають у задовільному стані. Сьогодні (16 грудня — ред.) плануємо перевести з реанімації до відділення кардіології", — розповів Петро Римар.

Зі слів Петра Римаря, в лікарні планують створити відділення для кардіохірургії на відкритому серці. Це передбачено в планах реконструкції Миколаївської обласної клінічної лікарні. Станом на 16 грудня тривають перемовини про навчання спеціалістів лікарні на базі інституту Амосова та Інституту серця.

Що відомо

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок