Запорізький викладач створює паперові моделі всесвітньо відомих соборів

Запорізький викладач створює паперові моделі всесвітньо відомих соборів

Запорізький викладач створює паперові моделі всесвітньо відомих соборів
Фото: Суспільне Запоріжжя

Паперові моделі Кельнського та Реймського соборів у масштабі один до ста створив викладач кафедри дизайну Запорізького національного університету Олександр Брянцев. Сьогодні, 15 грудня, він представив їх там на виставці.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Запоріжжя Олена Черкун.

Одна з моделей, яку Олександр Брянцев представив на виставці, це перший його витвір – Реймський собор. Робив його протягом 3 місяців. Розповідає, ця споруда в готичному стилі вразила його складністю архітектури та великою кількістю деталей.

Собори
Паперова копія Рейнського собору. Фото: Суспільне Запоріжжя

У зменшеній копії собору – близько тисячі паперових елементів. Площа моделі 150 на 45 сантиметрів, заввишки – 81 см. Автор каже, що на власні очі собору не бачив:

"Я дивлюсь на відео, дивлюсь на фото, які в Інтернеті відвідувачі того ж самого собору залишають. Аналізую, потім мені на допомогу приходять схеми, плани, які існують до цього собору. Але більш спираюсь на візуальне сприйняття – те, що я бачу своїми очима".

Собори
Олександр Брянцев, автор паперових моделей. Фото: Суспільне Запоріжжя

Також у готичному стилі Кельнський собор Олександр створив протягом трьох місяців. Розповідає: площа моделі 145 сантиметрів на 87, заввишки 167.

Собори
Паперова копія Кельнського собору. Фото: Суспільне Запоріжжя

Автор робіт каже створює їх у техніці дженігамі, коли паперові деталі перетинаються під кутом 90 градусів та складаються в одну площину.

Модель автор створює спочатку на комп’ютері, потім роздруковує та вирізає за допомогою плотеру, тобто графічного принтеру. Найскладнішим у процесі створення вважає перерви, адже потім все потрібно відновлювати у пам’яті.

Собори
Запоріжець Олександр Брянцев створює паперові копії соборів у техніці женігамі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Зараз Олександр Брянцев працює над десятим експонатом, яким саме поки не розголошує. Каже, що його мета створити колекцію з 20 найвеличніших соборів світу.

Паперові копії Кельнського та Реймського соборів демонструватимуть у Музеї історії Запорізького Національного університету до кінця січня, каже його завідувач Володимир Лініков. За попередньою домовленістю з ним, подивитися на ці витвори може кожен.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок