"Це шантаж" - депутати в Сумах не дозволили водоканалу відтермінувати повернення позики до бюджету

"Це шантаж" - депутати в Сумах не дозволили водоканалу відтермінувати повернення позики до бюджету

"Це шантаж" - депутати в Сумах не дозволили водоканалу відтермінувати повернення позики до бюджету

Депутати Сумської міської ради на позачерговій сесії 15 грудня не дозволили сумському Міськводоканалу продовжити термін повернення позички у 1,8 млн гривень. Цими грошима на підприємстві сподівались розрахуватись за розподіл електроенергії з «Сумиобленерго». Останньому вони винні 5 млн 300 тис грн. Тож, з 16 грудня усі об’єкти «Міськводоканалу» можуть почати відключати від електроенергії.

Питання відстрочення сплати позики «Міськводоканалом» міському бюджету було одним з 5-ти, які розглядали на позачерговій сесії міськради. Перед голосуванням, на питання міського голови - чи буде пояснювати ситуацію директор міськводоканалу, який є і керівником фракції «Батьківщина» у міській раді, Анатолій Сагач відповів – ні. У підсумку не погодились подовжувати термін повернення позички на рік. За це проголосували 12, не голосували 16 депутатів.

Міськводоканал реалізував інвестиційну програму на 24 млн гривень, розповів голова фракції "Європейська Солідарність" Вадим Акпєров.

"Приблизно 20 млн вони мають на місяць оборотних коштів, ніхто не розуміє, що відбувається на підприємстві, і в той же час просять постійно допомогу. Ми попросили: зробіть звіт, дайте аудиторам документи. Два чи три рази вже зверталися з проханням надати документи, документи їм не надають. Поки не з’ясуємо, що відбувається на підприємстві, ми підтримувати розбазарювання бюджетних коштів не будемо", - сказав він.

Шантажем депутатів за рахунок жителів міста назвав цю ситуацію голова фракції "ОПЗЖ" Ігор Перепека. "Це прямий шантаж. Ми хочемо відкритість і хочемо бачити депутатів, які є засновниками цих підприємств, і брали участь у відкритій фінансовій роботі", - додав він.

Пів року тому приблизно міська рада проголосувала за підняття тарифів "Міськводоканалу", нагадав голова фракції "Слуга Народу" Артем Кобзар. "Тобто люди стали платити більше, але директор водоканалу просить ще й матеріальної підтримки. Я вважаю, що якщо підприємство заробляє кошти, а це приблизно 20 млн на місяць, то цих коштів вдосталь, щоб видавати зарплатню, ремонтуватися і надавати послуги по водопостачанню", - переконаний він.

Вперше позику міська рада надала підприємству у 2008 році, розповіла голова фракції "Сила і честь" Ірина Купрейчик. "Весь час термін її повернення подовжували. Сьогодні ж керівник "Міськводоканалу" Анатолій Сагач, пояснив, що борги у підприємства почали накопичуватись у попередні роки, коли тариф на підприємстві був необґрунтованим", - сказала вона.

У 2020 році підприємство повертало борги 2019 року, а в 2021-му - 2020-го року, розповів директор КП "Міськводоканал" Анатолій Сагач.

"На сьогоднішній день, ще склалась ситуація з вартістю ціни на газ. У листопаді з «Нафтогазу» прийшов рахунок на 1 млн грн, але в тарифі закладено 200 тисяч гривень. У нас в місяць збільшилась вартість електричної енергії десь орієнтовно на до двох млн грн і ми розуміємо, що цих коштів на сьогодні в тарифі немає, і ми не можемо вчасно сплатити що за розподіл, що за постачання електричної енергії", - сказав він.

Директор комерційний «Сумиобленерго» Андрій Чуйко говорить: подібних випадків, коли попереджували водоканал про відключення через борги, було три. І раніше гроші виплачували. Зараз борг - близько 5 млн грн, тож часткове відключення планують 16 грудня з 9-ї ранку.

"Інших шляхів у нас немає. Домовленості, які є з міською владою, не виконуються, з їхньої сторони. Спробуємо після погодження з працівниками водоканалу почати часткове відключення, щоб ми не зачіпали критично важливі об’єкти, такі як лікарні, і інші об’єкти, які критичні для нашого міста, а люди, деяка частина нашого міста може залишитися без води. Є об’єкти, так звані захищені споживачі, які мають певні види броні, в тому числі екологічну. Станом на сьогодні змінилося законодавство в частині отримання броней і у сумського міськводоканалу відсутня будь- яка броня, в тому числі екологічна", - сказав Чуйко.

Які саме водозабори планують відключати першими, сказав Анатолій Сагач, поки не знають. Цю інформацію отримають 16 грудня зранку.

Разом з цим, борг населення перед сумським водоканалом складає понад 56 мільйонів гривень, додав він.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

На початок