Рейд рятувальників Миколаївщини. Хто відповідає за пожежну безпеку

Рейд рятувальників Миколаївщини. Хто відповідає за пожежну безпеку

Рейд рятувальників Миколаївщини. Хто відповідає за пожежну безпеку
Фото: Ольга Руда/Суспільне Миколаїв

Станом на 15 грудня на території Галицинівської громади проживають 40 одиноких літніх людей, 40 багатодітних сімей та 19 малозабезпечених родин. Ці категорії найчастіше потрапляють в зону ризику виникнення пожеж у житлі через неправильне використання пічного опалення, електричних обігрівачів тощо.

Про це кореспондентам Суспільного в ході пожежно-профілактичного рейду в селі Лимани Галицінівської територіальної громади розповів головний інспектор відділу пожежно-профілактичної роботи Миколаївського районного управління ГУ ДСНС України Олександр Погребнюк.

За словами Олександра Погребнюка, такі рейди проводять щоденно. Пожежі взимку в житлових будинках відбуваються найчастіше через несправні електричні обігрівачі або необережне використання пічного опалення.

Мешканець села Лимани Сергій доглядає за жінкою, прикутою до ліжка. Використовують для обігріву оселі піч.

"Дана піч не була придатною. Вона має тріщини, біля неї є горючі матеріали, ліжко. Люди повинні самі в найкоротші терміни дану піч привести у придатний стан", — сказав Олександр Погребнюк.

Завдання таких рейдів — нагадати правила безпеки. А усувати недоліки, які виявили, мають самі господарі будинків.

"Ми тільки виявляємо. Насамперед відповідальність за пожежну безпеку лежить на самій людині, яка проживає в будинку. Вона відповідає за належність пічки, димоходів, а також їхньої перевірки", — сказала інспекторка соціальної роботи Галицинівської територіальної громади Тетяна Ковальова.

Під час рейду 15 грудня в селі Лимани перевірили 10 родин.

За словами Олександра Погребнюка, станом на 15 грудня по Миколаївському районному управлінню трапилося понад 1300 пожеж, з них 35 на території Галицинівської громади.

Що відомо

  • За інформацією ДСНС, на Миколаївщині від початку 2021 року виникло 2 500 пожеж, в житловому секторі – 700 пожеж, це понад 30 відсотків від загальної кількості.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок