Держпрограма "Енергодім": у херсонському ОСББ завершили перший етап проєкту

Держпрограма "Енергодім": у херсонському ОСББ завершили перший етап проєкту

Держпрограма "Енергодім": у херсонському ОСББ завершили перший етап проєкту
Суспільне Херсон

ОСББ за адресою Ушакова, 64Б - єдине в Херсоні, яке завершило перший етап програми від Державного фонду енергоефективності. Що вдалось зробити та як виглядає "енергодім" сьогодні - дізналось Суспільне.

Людмила Єрпулева – голова ОСББ у будинку 64Б по вулиці Ушакова. Тут загалом 108 квартир і рівно 45 років тому, каже жінка, сюди почали в’їжджати мешканці. Наразі цей будинок став першим у Херсоні, кому вдалося реалізувати один з трьох етапів державної програми енергоефективності.

"Великі ціни за опалення. Навіть при наявності у нас лічильника, минулого року ми платили 52 гривні за 1 квадратний метр. Система опалення була стара, труби всі металеві, забиті. І оскільки зараз все модернізується, ми наважилися на такий крок", - каже Людмила Єрпулева.

Загальна вартість проєкту близько 8 мільйонів гривень, каже Людмила Єрпулева. Наразі у будинку завершили перший його етап – встановили індивідуальний тепловий пункт та замінили вікна і двері. Усі ці роботи обійшлися у 2,5 мільйони гривень. 70% має компенсувати держава, ще 10% - міський бюджет.

"Ми замінили 78 вікон. Робота триває другий місяць, бо є певні вимоги до нормативів. Всі роботи, які ми виконуємо ми підтверджуємо сертифікатами, всі вироби також підтверджені сертифікатами санітарних норм, вітровипробування та дощовими випробуваннями. Ми підтверджуємо коефіцієнт теплопередачі", - розповів керівник підприємства Євген Трощак.

Керівник підприємства, яке встановлювало ІТП Іван Шаманський говорить, скільки саме зможуть заощадити мешканці на опалені, поки не знають. Наразі споживання теплоносія зменшилося приблизно на 30%.

"За рахунок чого? На сьогодні ТЕЦ подає нам 65 градусів тепла, а температура на вулиці +4. Це занадто, тому тут в нас є змішувальний вузол, завдяки чому ми можемо подавати до квартир 50 градусів. Також тут встановлено датчик, який залежить від погоди, чим холодніше буде на вулиці, тим більша температура подаватиметься до квартир і навпаки", - приватний підприємець Іван Шаманський.

У Херсоні завершили перший етап програми єдиного в місті енергодому
Суспільне Херсон

У березні, каже голова ОСББ, планують приступити до другого етапу – це утеплення фасаду будинку. Третій етап програми передбачає капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища. Наразі готують документи, щоб отримати компенсацію за виконані роботи від держави та з міського бюджету. Начальниця міського управління енергетики, енергоменеджменту та енергоефективності Інна Трибух говорить, міська влада за програмою «Енергодім» відшкодовує 10% від загальної вартості робіт. Наразі подали свої проєкти 6 ОСББ у Херсоні, три об’єднання почали виконувати роботи та одне, Ушакова 64Б, завершили перший етап.

"Ми плануємо відшкодувати ці кошти. Це сума 288 тисяч 444 гривні. Це десять відсотків від суми виконаних робіт. Фінансування буде після сесії міської ради, яка буде 17 грудня. Тобто до кінця року ми плануємо відшкодувати їм ці кошти", - каже Інна Трибух.

Наступного року, каже Інна Трибух програма продовжиться. У проєкті міського бюджету на це передбачено 3 мільйони гривень на відшкодування 10% вартості виконаних робіт.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок