У Тернополі на станції знезалізнення води встановлюють фільтри

У Тернополі на станції знезалізнення води встановлюють фільтри

У Тернополі на станції знезалізнення води встановлюють фільтри
Фото: Любов Гадомська/Суспільне

Фільтри за 61 мільйон гривень встановлюють на станції знезалізнення води в Тернополі. Вони забиратимуть домішки та метали, а також покращать якість води, яку подають у помешкання тернополян. Про це розповів керівник проєкту Павло Данилишин.

За його словами, на станції буде 7 фільтрувальних блоків.

Водопровідна насосна станція №4 у Тернополі забезпечує питною водою 80 відсотків жителів міста – понад 170 тисяч, розповів Павло Данилишин. Її почали будувати торік. Тепер встановлюють фільтри для очистки води.

"Підвищувальна насосна станція складається з 5 насосів, які забирають воду неочищену з резервуарів і подають безпосередньо на фільтри під певним тиском. Тут є система автоматичного керування, яка з допомогою частотників буде регулювати тиск, який подається на фільтрат, тому що це є критично важливим для експлуатації фільтрів. Має бути чітко дотриманий тиск, з яким подається вода і повинен підтримуватися необхідний розхід", – каже Данилишин.

У Тернополі на станції знезалізнення води встановлюють фільтри
Планують встановити 7 фільтрувальних блоків. Фото: Любов Гадомська/Суспільне

Монтажник обладнання Микола Мартинюк розповідає, воду пропускатимуть через активоване вугілля, кварцевий пісок і мінерали:

"Засипається спочатку крупна фракція, потім йде менша,ще менша і до верху наймілкіша фракція, яка буде фільтрувати воду".

За словами Павла Данилишина, термін експлуатації фільтрів необмежений:

"Ці фільтри не потребують заміни засипки. При правильній експлуатації вона не міняється протягом всього періоду експлуатації фільтрів".

Фільтри на станції знезалізнення планують запустити влітку 2022 року, каже Данилишин. За його словами, до цього часу воду від заліза не очищали, а лише знезаражували.

Загальна вартість проєкту – майже 274 мільйони гривень, розповів Павло Данилишин. Це кредит Світового банку. За ці гроші мають збудувати станцію знезалізнення, реконструювати насосну станцію та замінити водопровідні та каналізаційні мережі.

Читати також

На початок