"Конверту не було". У Сумах слухали справу щодо хабаря за навчання в кадетському корпусі

"Конверту не було". У Сумах слухали справу щодо хабаря за навчання в кадетському корпусі

Доповнено
"Конверту не було". У Сумах слухали справу щодо хабаря за навчання в кадетському корпусі
Суспільне Суми

Посадовцю сумського Кадетського корпусу ніяких конвертів не передавали. Про це 24 січня під час судового засідання сказали обвинувачені у справі про вимагання грошей за зарахування дитини до Кадетського корпусу, передає кореспондентка Суспільного із зали суду.

У справі подовжують досліджувати письмові докази, фото і аудіоматеріали. Судять заступника начальника кадетського корпусу Андрія Сидоренка і жінку – Ольгу Мартиненко, яка, за версією слідства, передала йому тисячу доларів. Обвинувачені наполягають – гроші передавали, але то був не хабар, а повернення боргу.

З діалогу на відео, яке представили суду, видно, Сидоренко та Мартиненко давно знайомі. Захисник Ольги Мартиненко Дмитро Бидюков каже – те, що обвинувачені спілкувалися - не заперечують. Додає – не вбачає в цьому криміналу.

"Стосовно останньої фрази, Мартиненко пояснила, що вона спитала за документи, які попросила Середа передати. Я думаю, що Мартиненко хотіла переконатися, що документи, які вона просила, і сама привезла на передачу – в Кадетському корпусі. Тобто основні діяння, які описані в обвинувальному акті, не відображаються у цій розмові", – зазначає адвокат Дмитро Бидюков.

За словами прокурора, на фото, які переглядали після відео, Мартиненко передає конверт Сидоренко. Захисник Мартиненко заперечує таку передачу, зазначає – зустріч була відкритою і конвертів не було. Після детального перегляду фото, прокурор погодився, що конверту на них немає. Слухати справу продовжать третього лютого.

Що відомо

  • 12 червня правоохоронці задокументували факт отримання грошей полковником та нібито його спільницею за зарахування дитини на навчання до ліцею посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.
  • 15 червня суд прийняв рішення про відсторонення від посади Андрія Сидоренка.
  • Зарічний суд міста Суми 14 червня обрав запобіжний захід полковнику Андрію Сидоренку та жінці, яких підозрюють у вимаганні хабаря у сумі 1 тисячі доларів за зарахування дитини на навчання до ліцею посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.
На початок