Перейти до основного змісту
Від початку року в Україні на 18% зменшилася кількість рейдерських атак – Опендатабот

Від початку року в Україні на 18% зменшилася кількість рейдерських атак – Опендатабот

Від початку року в Україні на 18% зменшилася кількість рейдерських атак – Опендатабот
. Суспільне Карпати

За 10 місяців 2021 року зафіксовано на 18% менше рейдерських атак ніж у 2020 році. При цьому кількість справ, які доходять до суду також зменшилася.

Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень. За повідомленням, станом на жовтень в Україні у 2021 році зареєстровано 614 рейдерських нападів. Минулого року протягом такого ж часу сталося 751 рейдерське захоплення.

У 2020 році 45% всіх справ про рейдерські напади доходили до суду. Цього року ця статистика становить 36%. Найчастіше суди розглядають справи про підробку документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб та ФОПів. Цього року таких справ 416, до суду потрапили – 216.

Натомість справи про протидію господарській діяльності та протиправне заволодіння майном майже не розглядаються судами. Загалом, лише 6 зі 198 проваджень дійшли до суду.

Останнього разу Верховна Рада України змінювала закон щодо протидії рейдерству у грудні 2019 року. Остання редакція приймалася невдовзі перед ухваленням закону про ринок землі. Тож зміни стосувалися в основному регулювання права власності на землю, механізмів украладання та подовження договорів оренди землі, синхронізації роботи різних державних реєстрів, які стосуються прав власності на неруходмість тощо.

Читайте також

В Україні цьогоріч зареєстровано понад 3 тисячі злочинів щодо дітей — заступниця голови МВС

У Google подали до суду на російських кіберзлочинців

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок