На Миколаївщині майже три тисячі людей отримують пенсії як постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС

На Миколаївщині майже три тисячі людей отримують пенсії як постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС

На обліку в Пенсійному фонді України (ПФУ) в Миколаївській області перебувають 2 970 людей, на яких поширюється дія Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла заступниця начальниці головного управління (ГУ) ПФУ у Миколаївській області Ольга Ярошевич.

За словами Ольги Ярошевич, постраждалих першої категоріїПерша категорія: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття); особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення. в Миколаївській області — 298 людей, другої категоріїДругої категорії: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали: у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - від 1 до 5 календарних днів; у зоні відчуження в 1987 році - від 1 до 14 календарних днів; у зоні відчуження в 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів; на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році; потерпілі від Чорнобильської катастрофи, які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії та інші. — 1 852 людини, третьої Третьої категорії: громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, належать до категорії 1, або 2, або 3. Порядок визначення цих категорій встановлюється КМ України.— 782, та 38 людей — постраждалі четвертої категорії.

"Середній розмір пенсійної виплати на 1 грудня 2021 року — 4 993 грн 35 коп. В усіх випадках розмір пенсій по інвалідності не може бути нижчим за 6 000 грн для першої групи інвалідності, 4 800 грн — другої, для третьої групи і дітей з інвалідністю — 3 700 грн", — розповіла Ольга Ярошевич.

Ліквідатори катастрофи, які отримали інвалідність через аварію на ЧАЕС, також отримують пенсійні виплати.

"Розмір мінімальних пенсійних виплат для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, становить для першої категорії — 10 340 грн 35 коп., другої категорії — 8 272 грн 28 коп., третьої — 6 204 грн 21 коп.", — розповіла Ольга Ярошевич.

За словами директорки департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксани Єльчієвої, на території Миколаївської області діє програма "Турбота", що фінансується з обласного бюджету. У рамках цієї програми передбачається щорічна виплата особам, що отримали першу категорію інвалідності через аварію на ЧАЕС.

"У 2021 році виплата складала 2 900 грн, в минулому (2020-му — ред.) – 2 600 грн", — розповіла Оксана Єльчієва.

Читайте також: "У Миколаєві апеляційний суд скасував рішення про стягнення з МГЗ понад 9 млрд грн"

Як розповіла Оксана Єльчієва, в програмі "Турбота" передбачається медичне обслуговування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, відшкодування вартості ліків, оздоровлення дітей, чиї батьки працювали на ЧАЕС.

На реалізацію державної програми Соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Миколаївська область у 2021 році отримала 12,4 млн грн.

"Це забезпечення продуктами, компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю, щорічна допомога на оздоровлення. Суми від 100 грн до 1 264 грн. Кожного місяця з боку держави така підтримка є. Це компенсація відпусток, санаторно-курортне лікування", — розповіла Оксана Єльчієва.

Окрім того, за словами Оксани Єльчієвої, у 2021 році 78 людей отримали оздоровлення на загальну суму 644,4 тис. грн.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди