На Миколаївщині відбувається реорганізація шкіл-інтернатів

На Миколаївщині відбувається реорганізація шкіл-інтернатів

Ексклюзивно
На Миколаївщині відбувається реорганізація шкіл-інтернатів
Фото: thesun.co.uk

Протягом 2021 року в області реорганізували десять спеціальних шкіл-інтернатів у спеціальні школи. Ще дві загальноосвітні школи-інтернати перепрофілювали в мистецький та спортивний ліцеї.

Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіла директорка департаменту освіти та науки Миколаївської обласної держадміністрації Алла Веліховська.

Під час сесії обласної ради, що відбулася 29 вересня 2021 року, депутати погодили питання про ліквідацію трьох навчальних закладів на Миколаївщині. Зокрема, це комунальний заклад "Привільненська спеціальна школа" Баштанського району Миколаївської обласної ради, Шевченківська загальноосвітня школа-інтернат I-II ступенів Миколаївської обласної ради та Вознесенська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів "Обдарованість" Миколаївської обласної ради.

Як розповіла Алла Веліховська, планують реорганізувати ще дві загальноосвітні школи-інтернати: Миколаївську загальноосвітню школу-інтернат №3 та Володимирівську загальноосвітню школу-інтернат. Відповідні постанови підготовлені для розгляду на сесії обласної ради.

У Миколаївській загальноосвітній школі-інтернаті №3 навчаються 128 дітей: 98 з них, що складає 78 відсотків, діти Миколаївської міської територіальної громади та 30 дітей з інших територіальних громад області. У закладі перебувають 18 дітей з особливими освітніми потребами, серед них шість дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках, усі вони з Миколаєва.

У Володимирівській загальноосвітній школі-інтернаті I-II ступенів Баштанського району всі 45 дітей з Володимирівської територіальної громади. Школу планують передати на баланс Володимирівської громади.

За словами Алли Веліховської, для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, хворих дітей, обдарованих та талановитих дітей, дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в Миколаївській області працюють 19 закладів з пансіонами та одна спеціальна школа обласного підпорядкування.

"В спеціалізованих закладах виховується 3 891 дитина, з них: 259 діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 596 дітей з інвалідністю", — розповіла Алла Веліховська.

Як пояснила Алла Веліховська, відповідно до Закону України "Про освіту", загальноосвітні школи-інтернати для дітей, які потребують соціальної допомоги, як тип закладу освіти у Законі Україні — відсутні. Тому до 31 грудня 2021 року загальноосвітні школи-інтернати перетворюються у ліцеї та гімназії або мають бути передані в управління соціального захисту.

Що відомо

  • 29 вересня 2021 року біля будівлі Миколаївської обласної ради протестували проти закриття школи-інтернату №3. Рішення про ліквідацію закладу депутати обласної ради не прийняли.
  • 8 грудня 2021 року на позачерговій сесії Вознесенської міської ради депутати не взяли на баланс міста школу-інтернат "Обдарованість" Миколаївської обласної ради.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок