Імпорт електроенергії з Білорусі впав у 13 разів — "Укренерго"

Імпорт електроенергії з Білорусі впав у 13 разів — "Укренерго"

Імпорт електроенергії з Білорусі впав у 13 разів — "Укренерго"
Ілюстративне фото: Unsplash

Імпорт електроенергії з Білорусі на 14 грудня планується на рівні до 60 МВт. До 12 грудня Україна імпортувала з Білорусі електроенергію потужностями від 398 МВт до 900 МВт залежно від часу доби, свідчать оновлені дані на сайті "Укренерго".

"Протягом тижня зросли обсяги виробництва всіх видів генерації, окрім сонячних електростанцій. Водночас зросли обсяги експорту та зменшилися імпорту електроенергії", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, середньодобове споживання електроенергії у будні 6-10 грудня збільшилося на 2,8% (до 480,6 млн кВт-год), а у вихідні 11-12 грудня - навпаки зменшилося на 0,5% (до 452,8 млн кВт-год).

Наразі майже 60 % електроенергії країни виробляють національні атомні електростанції.

Що відомо

  • У Міністерстві енергетики Білорусі заявили, що 6 листопада відновили постачання електроенергії в Україну. Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус уточнив, що імпорт білоруської електроенергії здійснює українська компанія "ТЕТ груп".
  • 5 листопада міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що жоден кіловат імпорту електроенергії в Україну не надійшов.
  • В "Укренерго" повідомили, що 2 листопада Білорусь та Словаччина здійснили аварійні поставки електроенергії в Україну за запитом української сторони. Причинами дефіциту потужності в "Укренерго" назвали підвищену аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання.
  • Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував рішення про призупинення аукціонів на імпорт електроенергії.
  • 30 жовтня голова комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що імпорту електроенергії із Російської Федерації та Білорусі з 1 листопада не буде, оскільки відповідні аукціони на продаж електроенергії не були проведені. Заборона на імпорт електроенергії з Білорусі та Росії діяла до 1 листопада і станом на 28 жовтня НКРЕКП не продовжувала дію цього обмеження. Повідомлялось, що з 1 листопада Україна відновить імпорт електроенергії з Білорусі.
  • Після підписання газового контракту між Угорщиною та Росією Україна втратила близько 4,5 мільярда кубічних метрів транзиту, однак цей обсяг може зрости до 10 мільярдів кубометрів.

Читайте також

Нестача вугілля та рекордна ціна на газ. Чи загрожує Україні енергетична криза.

Як заборона імпорту електроенергії з Білорусі та РФ вплине на українців. Пояснює експерт.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок