В одній із лікарень Львова продавали підроблені COVID-сертифікати

В одній із лікарень Львова продавали підроблені COVID-сертифікати

В одній із лікарень Львова виготовляли та продавали підроблені сертифікати вакцинації від COVID-19. Про це повідомили на сайті Офісу Генерального прокурора.

Медпрацівників однієї із міських клінічних лікарень підозрюють у тому, що вони не проводячи щеплення, вносили до електронної медичної системи "HELSI" неправдиві відомості про проведення щеплення.

"Після внесення даних в систему COVІD-сертифікат автоматично формувався в мобільному застосунку "Дія", а паперовий сертифікат можна було забрати у заздалегідь узгодженому місці. Один фальсифікований сертифікат коштував від 2 000 до 4 000 грн", – повідомили в Офісі Генпрокурора.

Під час обшуків в учасників схеми вилучили техніку, мобільні телефони, медичну документацію та підроблені COVІD-сертифікати.

Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання щодо призначення ряду експертиз та повідомлення про підозру.

Відповідальність за підроблені сертифікати про вакцинацію

"Людина, яка використовуватиме підроблений COVID-сертифікат. Це 17 тис. гривень штрафу. Якщо підробка – до 68 тисяч грн. Все це пропонується для того, щоб ця відповідальність когось стримувала від того, щоб підробляти, виготовляти, збувати та користуватися цими документами про вакцинацію", — розповіла Суспільному юристка Олена Іпатенко.

Кримінальна відповідальність за використання і підробку документів є. Якщо особа, яка виготовляє підроблені сертифікати або для того, щоб користуватися ними самому або треті особи — то це кримінальна відповідальність передбачена ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України. Тих, хто збуває або розповсюджує очікують штрафні санкції у розмірі 17 тисяч гривень.

Якщо особа повторно вчиняє правопорушення, то навіть може дійти до позбавлення волі. За використання підробного документа також існує кримінальна відповідальність ч. 4 ст. 358, згідно з якою нараховується 850 грн штрафу або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 2 років.

Що відомо

  • На початку вересня головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що чинне законодавство передбачає покарання лікарів за підроблення сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі.
  • 27 вересня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що ініціюватиме відсторонення керівників медичних закладів, в яких ймовірно підробляли довідки про проведення вакцинації від COVID-19.
  • З 6 по 12 грудня правоохоронці розпочали 100 кримінальних проваджень за фактами підробки і використання COVID-документів.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок