У Миколаєві Нацгвардійці здали донорську кров

У Миколаєві Нацгвардійці здали донорську кров

У Миколаєві Нацгвардійці здали донорську кров
Фото: Володимир Степанов / Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 18 нацгвардійців приїхали до обласної станції переливання крові. Мета – здійснити донаціюДонація — це процедура здачі крові людиною. для людей, які цього потребують. Для нацгвардійців це восьма здача крові та її компонентів у 2021 році.

Щоб здати кров чи її компоненти, напередодні процедури кожен мав дотримуватись спеціальної дієти та не вживати алкоголь. Перед забором крові, плазми і тромбоцитів медики перевіряють загальний стан здоров'я.

"Задовільний стан здоров'я полягає, по-перше, у кількості гематокриту, гемоглобіну; у тому, в якому стані червона кров, біла кров тощо. Тобто лабораторні показники".

Олександр Денисюк служить у Нацгвардії півтора року, здав кров уперше.

"Кров здаю для дітей з онкохворобами. Нас попередили за два дні, і я виявив бажання допомогти діткам", – розказав нацгвардієць Олександр Денисюк.

кров нацгвардійців
Нацгвардійці здають кров. Фото: Володимир Степанов / Суспільне Миколаїв

13 грудня вранці до станції переливання звернулися медики з гематологічного відділення Миколаївської обласної клінічної лікарні. Одному з хворих знадобилися тромбоцити донора з другою групою крові. Допомогти погодився 19-річний Едуард Самокиш. Став донором удруге.

"Це добра справа. Людям потрібна допомога. Почуваюся добре. А налаштування гарне також", – розказав Едуард Самокиш.

За словами лікаря-трансфузіолога Сергія Бусілкова, перед тромбоцитоферезом донора перевіряють на відсутність інфекційних хвороб: гепатитів, сифілісу і СНІДу. Процедура триває майже півтори години.

Процедуру тромбоцитоферезу можна робити раз на два тижні.

"Процедура залежить від кількості тромбоцитів у донора, в основному. Меншою мірою вона залежить від ваги і зросту донора. Згідно з практикою і дослідженнями, тромбоцити відновлюються приблизно через 10-12 діб", – розказав Сергій Бусілков.

Після завершення процедури людина 15 хвилин перебуває під наглядом медиків. Потім їй видають довідку про донорство і талон на безкоштовний обід. Протягом наступних чотирьох годин не можна палити, на добу треба відмовитися від алкоголю. Також лікарі рекомендують на чотири доби утриматись від фізичних навантажень.

Загалом 13 грудня до Обласної станції переливання крові прийшли 38 людей. Усіх допустили до донації.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок