Ветерани та сільське господарство: на Харківщині хочуть створити програму підтримки бійців

Ветерани та сільське господарство: на Харківщині хочуть створити програму підтримки бійців

Ветерани та сільське господарство: на Харківщині хочуть створити програму підтримки бійців
Мобілізація в Миколаєві, фото: УНІАН

Депутати Харківської облради доручили обласному Департаменту агропромислового розвитку розробити проєкт програми підтримки та розвитку сільського господарства для учасників АТО/ООС.

З такою пропозицією до членів постійної комісії з питань соціальної політики звернувся голова громадської організації "Спілка ветеранів АТО" Віктор Волчелюк, повідомила 13 грудня пресслужба Харківської облради.

"Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Прокопченко повідомив, що проєкт буде розроблений. Термін розробки складає близько двох місяців", — інформують в облраді.

Читайте також: Безкоштовний проїзд та пільги: як бійці АТО пікетували міськраду

Керівник штабу "Спілки ветеранів АТО" Володимир Якименко розповів, що ветерани отримали по два гектари землі. 20 охочих займатися сільських господарством нині проходять навчання від USAID.

"Існують державні програми підтримки сільгоспвиробників. По аналогії з ними ми пропонуємо розробити обласну програму підтримки ветеранів АТО/ООС, які будуть займатись виробництвом сільгосппродукції саме на невеличких ділянках. Крім цього, до програми можна було б включити напрямки, які не увійшли до державних програм, але актуальні саме для Харківської області. Це може буди овочівництво, вирощування ягід, розведення риби", — сказав Якименко.

За його словами, програма підтримки має передбачати фінансування.

"Передбачається, що компенсація з обласного бюджету може бути отримана після того, як аграрій покаже результати своєї роботи: зібрані овочі, вирощену рибу тощо. Тоді йому компенсують, наприклад, 30% витрат на закупівлю мальків чи розсади", — зазначив Якименко.

Що відомо

  • Чергова сесія Харківської обласної ради запланована на 21 грудня. Депутати мають затвердити бюджет області на 2022-й рік.

Вибір редакції

На початок