11 грудня в запорізькому кіберспортивному клубі відбувся міський турнір із Counter-Strike: Global Offensive. Для участі в турнірі зареєструвалися 32 команди, з них визначили трьох переможців.
Про це Суспільному розповів головний спеціаліст по роботі з сім'єю управління по роботі з молоддю та сім’єю Євген Лєміш.
Змагання організувало управління по роботі з молоддю та сім’єю Департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради. Перший етап проходив онлайн. Команди, які вийшли у другий етап, зустрілися наживо в кіберклубі. Протистояння тривало з 11:00 до 16:30.
"Між собою грають дві команди, у кожній по п'ять людей. В одній грі 30 раундів. Сенс у тому, щоб отримати перемогу у більшій кількості раундів", — пояснив Євген Лєміш.
За результатами змагання третє місце посіла команда BezSlez, у якості призу вони отримали bluetooth-колонки. Друге місце зайняла команда Dobriksibobrik, їм вручили бездротові навушники. А переможцями стали 99problems, команду нагородили екшнкамерами.

Капітан переможців Євген Нефьодов розказав що грає в Counter-Strike понад сім років. А команда, яку він очолює існує з 2015-го. Найбільшим на сьогодні їх досягненням є тогорічний вихід до суперліги Кубку України.
Євген розповідає, що не планує ставати професійним кіберспортсменом. Мовляв, у його 21 рік розпочинати кар'єру в цій сфері трохи запізно. До слова, на запорізькому турнірі він був одним із найстарших гравців, а наймолодшому — 14 років.
Євген каже, що кіберспортсмени, які прагнуть "не втрачати форму" грають не менше шести годин на добу. Але він тренується переважно перед змаганнями, бо грає для власного задоволення.

"Це командний шутерШутер (з англ. shooter — "стрілець") — жанр відеоігор, основу ігрового процесу яких складає стрільба зі зброї по цілях, зазвичай вороже налаштованих.. Мені подобається що там є і тактична складова, і механічна. Розвиває уважність, бо дуже багато аспектів треба тримати в голові. Також розвиток мислення, бо якщо просто бігати-стріляти, у цю неможливо виграти. Також комунікації. Тому що, якщо не будеш комунікувати з іншими людьми, також не виграєш. Тому розвиваються ці аспекти", — зазначив Євген Нефьодов.
Як розповів Євген Лєміш, Департамент спорту, сім'ї та молоді вперше провів турнір із Counter-Strike. Але в планах — зробити його щорічним, адже кіберспорт у Запоріжжі розвивається. За його словами, у місцевому кіберспортивному клубі турніри відбуваються щотижня.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber