Наповнення Краснопавлівського водосховища на Харківщині триватиме до 26 грудня

Наповнення Краснопавлівського водосховища на Харківщині триватиме до 26 грудня

Наповнення Краснопавлівського водосховища на Харківщині триватиме до 26 грудня
Суспільне Харків

Процес наповнення Краснопавлівського водосховища у Лозівському районі триватиме орієнтовно до 26 грудня. Людей попереджають про небезпеку пересування у санітарній зоні каналу Дніпро-Донбас.

"Орієнтовно з 11 по 26 грудня 2021 р. (включно) насосні станції №1-12 каналу Дніпро-Донбас будуть працювати в технологічному режимі для наповнення Краснопавлівського водосховища. Витрати води в річищі каналу досягатимуть 20-40 м3/сек. Попереджаємо про небезпеку перебування сторонніх осіб у санітарній зоні150 м по обидва боки каналу каналу під час роботи насосних станцій, з метою уникнення нещасних випадків", — повідомляється на сайті Управління каналу Дніпро-Донбас.

На ранок 13 грудня працюють 10 з 12 насосних станцій, розповів Суспільному Павло Вовк, начальник Краснопавлівської дільниці Управління каналу Дніпро-Донбас.

"10 насосних качають, поки до Орільського водосховища. Нам зараз треба підняти Орільське водосховище на 60 см. Підніметься рівень, буде якийсь запас, замінемо воду в Орільському водосховищі, це дасть можливість нам запустити 11 станцію, наповнити 12 підйом, потім вже вмикається 12 насосна станція, вода буде йти у Краснопавлівське водосховище. 12 насосну станцію ми увімкнемо, напевно, у четвер. Якщо все буде за планом", — розповів Павло Вовк.

Водообмін розпочали 11 грудня.

Що відомо

  • Краснопавлівське водосховище — штучне водоймище, яке є одним з джерел питного водопостачання Харкова, низки населених пунктів та єдиним для Лозової. Поповнювати його водою з Дніпра мають двічі на рік, наприкінці осені та на початку весни, йдеться на сайті Лозівської міськради.
  • На початку листопада ситуацію з наповненням Краснопавлівського водосховища визнали загрозливою. Харківська облдержадміністрація просила виділити з державного бюджету 34 млн грн.
  • 3 грудня стало відомо, що Кабінет міністрів України виділив 31 млн гривень на поповнення Краснопавлівського водосховища. Ще три мільйони виділять з обласного бюджету.
  • Розпочати водообмін планували 10 грудня.
На початок