"Блок Світличної" хоче позбавити депутатства ексголову своєї фракції у Харківській облраді

"Блок Світличної" хоче позбавити депутатства ексголову своєї фракції у Харківській облраді

"Блок Світличної" хоче позбавити депутатства ексголову своєї фракції у Харківській облраді
Суспільне Харків

Партія "Блок Світличної "Разом!" хоче позбавити депутатського мандата депутатку Харківської обласної ради Вікторію Белявцеву, яка стала керівницею апарату Харківської облдержадміністрації.

Відкликання депутатки партія ініціювала під час конференції 12 грудня, підтвердив Суспільному депутат Харківської міської ради від "Блоку Світличної "Разом!" Олександр Абрамов.

Він наголосив, що Вікторія Белявцева — не єдиний депутат, якого можуть позбавити мандата за підсумками депутатської роботи, але загальну кількість депутатів, відкликання яких ініціювали, він не назвав.

"Не треба приділяти особливу увагу пані Белявцевій, не тільки її прізвище було розглянуто на конференції. Ми аналізуємо роботу депутатів за рік, і так сталося, що першим питанням на конференції стало питання про пані Белявцеву, рішення буде прийнято не лише по ній. Це буде непоодинокий випадок, коли ми будемо відкликати за народною ініціативою депутатів", — сказав Олександр Абрамов.

У заяві партії "Блок Світличної "Разом!", розміщеної на Facebook, сказано, що рішення про ініціювання відкликання мандата Вікторії Белявцевої ухвалили одноголосно.

"Кожен з тих, хто представляє нашу команду, з самого початку отримав чітке зобов’язання: бути чесними перед людьми, ефективно виконувати передвиборчу програму, не брати участь у кулуарних "договорняках", працювати з людьми й для людей. Довіра людей — найвища цінність. Тому порушення принципів роботи нашої політичної сили не припустиме і матиме негайну реакцію", — сказано у заяві.

"Вже зараз ми маємо зауваження та ретельно аналізуємо діяльність майже 20 депутатів місцевих рад різного рівня", — йдеться у дописі.

За словами Олександра Абрамова, головною причиною для відкликання мандата Вікторії Белявцевої стало "порушення зв'язку з партією".

"Якщо говоримо про Белявцеву — відсутність прийому громадян у той час та у тому місці, яке вона сама визначила під час отримання мандату, нам про це повідомляли люди, які не могли потрапити на зустріч з нею. Головне — порушення зв'язку з партією. Під час минулої сесії фракція голосувала з певних питань, і коли фракція вирішила не підтримувати рішення, деякі депутати пішли в розріз з рішенням фракції", — сказав Абрамов.

Вікторія Белявцева у коментарі Суспільному сказала, що причини рішення партії щодо неї їй невідомі.

"Мені здається, що зарано про це (відкликання мандата — ред.) говорити, бо вони зробили тільки перший крок, надалі їм треба спілкуватися з виборцями, а що скажуть виборці, чи дадуть згоду відкликати мене, подивимося", — сказала Белявцева.

За словами Абрамова, рішення про відкликання мандата має прийняти політична рада партії.

Що відомо

  • Вікторія Белявцева — депутатка Харківської обласної ради VIII скликання від партії "Блок Світличної "Разом!", членкиня комісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму.
  • До вересня 2021 року очолювала фракцію "Блока Світличної "Разом!" в обласній раді, нині її очолює Валерій Пітько.
  • 11 листопада керівник Харківської обладміністрації Олександр Скакун призначив Вікторію Белявцеву на посаду керівника апарату обладміністрації. На цій посаді Белявцева працювала у 2018-2019 рр.
  • Після змін у законодавство, "політсилам, котрі забажають позбутися тих чи інших депутатів, більше не треба ховатися за вивіскою "народної ініціативи", аби запустити процедуру відкликання, — тепер це можна легко зробити за ініціативою місцевого партосередку", зазначає громадський рух "Чесно".
На початок