Україна зупинилася за крок до п'єдесталу в жіночій естафеті на етапі юніорського Кубка IBU в Італії

Україна зупинилася за крок до п'єдесталу в жіночій естафеті на етапі юніорського Кубка IBU в Італії

Україна зупинилася за крок до п'єдесталу в жіночій естафеті на етапі юніорського Кубка IBU в Італії
biathlon.com.ua

На останньому етапі Україна була близькою до потрапляння в призи, але програла в дуелі з Австрією.

На першому етапі юніорського Кубка IBU 2021/22 у італійському Мартелл-валь-Мартелло відбулася жіноча естафетна гонка, в якій узяла участь і збірна України.

Перед цим у чоловічій естафеті українці завоювали "бронзу", а у індивідуальній гонці, також серед чоловіків, Степан Кінаш виборов "срібло".

До складу жіночої естафети ввійшли Юлія та Олена Городні, які показали найкращі результати серед українок у індивідуальній гонці (12-те й 10-те місця відповідно), а також Оксана Москаленко та Олександра Меркушина.

Стартерка команди Юлія Городна невдало розпочала гонку, припустившись трьох хиб на першому ж вогневому рубежі, проте зуміла обійтися без штрафних кіл. Натомість українка чисто відпрацювала на другому стрільбищі та передала естафету Оксані Москаленко на сьомій позиції.

Москаленко повторила сценарій Городної на лежці й тричі зробила махи. Але так само, як і Юлія, Оксана безпомилково пройшла стрільбу стоячи та змогла підняти команду на один рядок, передавши естафету шостою.

Третій етап розпочала Олена Городна. Біатлоністці першій з українок вдалося чисто відстріляти лежачи, та водночас гірше вона впоралася з другим вогневим рубежем, припустившись двох хиб. Тим не менше, україна була найбільш швидкострільною з усіх учасниць етапу (1:16.7) та вивела команду до топ-5 перед початком останнього етапу.

Завершувала естафету Олександра Меркушина. Спортсменка один раз схибила на першому стрільбищі, а от на другому відпрацювала чисто, що дозволило команді поборотися за потрапляння на п'єдестал. Біатлоністка найкраще з українок пройшла вогневі рубежі, а також була найшвидшою на стрільбищі серед усіх суперниць на своєму етапі.

Але в підсумку Меркушина програла ходом та фінішувала четвертою, так і не змігши вибити з призів команду Австрії. Також до трійки призерок увійшли збірні Німеччини та Італії.

Читайте також: Збірна України виграла "бронзу" в чоловічій естафеті на етапі юніорського Кубка IBU

Юніорський Кубок IBU. Мартелл-валь-Мартелло. Естафета (жінки)

  1. Німеччина (0+12) 1:20:49.1
  2. Італія (0+12) +28.4
  3. Австрія (0+10) +1:03.05
  4. Україна (0+9) +1:16.0
Читайте також: Степан Кінаш здобув "срібло", чотири українки - у топ-20 індивідуальної гонки юніорського Кубку IBU

Вибір редакції

На початок