Суд закрив справу про побиття хлопця в саду Шевченка після KharkivPride-2019

Суд закрив справу про побиття хлопця в саду Шевченка після KharkivPride-2019

ЗМІ
Суд закрив справу про побиття хлопця в саду Шевченка після KharkivPride-2019
Андрій Кравченко/Facebook

За клопотанням обвинуваченого Дзержинський райсуд Харкова закрив справу про напад на 15-річного школяра у вересні 2019 року після Маршу рівності KharkivPride в центрі Харкова. Справу закрили у Міжнародний день прав людини 10 грудня.

За два роки суд не дійшов слухань по суті через неявку учасників процесу, а під час чергового засідання 10 грудня задовольнив клопотання обвинуваченого про закриття справи, повідомляє видання "Ґрати". Суд оголосив резолютивну частину, повний текст рішення має з'явитися в реєстрі наступного тижня.

У клопотанні, яке озвучив на засіданні суддя Денис Цвірюк, йшлося, що обвинувачений "змінив своє життя: закінчив навчання, отримав диплом бакалавра, добровільно пішов служити за контрактом в ряди Збройних сил України".

Як зазначають "Ґрати", на засідання обвинувачений прийшов у військовій формі та сказав, що вже не спілкується з представниками "Національного корпусу", які виступали проти KharkivPridе. Він також запевнив, що намагався примиритися з потерпілим та його родиною, але "вони назустріч не пішли". На засіданні обвинувачений не приніс вибачень потерпілій стороні. Він хоч і підтвердив написане у клопотання, визнав лише, що біг парком Шевченка: "Усі почали бігти — ну і я побіг".

За даними слідства, противники KharkivPride, серед яких був обвинувачений, сприйняли 15-річного підлітка з подругою за учасників маршу через яскравий одяг. Прокурорка Анна Мороз підтримала обвинуваченого і, попри відсутність вибачень з його боку, попросила потерпілих "не ображатися", оскільки "він хороший хлопець і більше не буде", пише видання "Ґрати".

Що відомо

  • Напад на хлопця в центрі Харкова стався 15 вересня 2019 року. Кадри, на яких група чоловіків наздоганяє, б’є та валить на землю юнака, з’явились після завершення маршу рівності KharkivPride та акцій за традиційні сімейні цінності. За хлопця заступився київський фотограф Гліб Гараніч, який того дня працював у Харкові.
  • У жовтні 2019 поліція оголосила підозру у хуліганстві 20-річному учаснику подій. За ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу йому загрожувало до п'яти років обмеження волі або до чотирьох років ув'язнення.

Вибір редакції

На початок