Картину Рембрандта "Нічна варта" дослідили за допомогою рентгену: ескіз виглядав інакше

Картину Рембрандта "Нічна варта" дослідили за допомогою рентгену: ескіз виглядав інакше

Картину Рембрандта "Нічна варта" дослідили за допомогою рентгену: ескіз виглядав інакше

Спектральний аналіз картини Рембрандта "Нічна варта" 1642 року свідчить, що на оригінальному ескізі були зображені елементи, що не стали частиною картини.

Працівники музею Амстердама, де зберігається картина Рембрандта "Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенберґа", також відома під назвою "Нічна варта" дослідили полотно із застосуванням методі спектрального аналізу. Про це розповідає канадське інформаційне агентство CBC.

Повідомляється, що під час детального дослідження картини працівниками Амстердамського музею було знайдено сліди початкового ескізу, зробленого автором. Річ у тому, що для створення ескізу Рембрандт використовував бежеву фарбу з високим вмістом крейди. Таким чином, під час спектрального аналізу картини помітний кальцієвий слід, який показує елементи початкового ескізу.

"Ми бачимо досить темну картину, саме тому цей ескіз настільки важливий. Тому що коли ми дивимося на ескіз, ви бачите багато ліній та обрисів на задньому тлі" – каже Петріа Нобель, працівниця музею.

Зокрема, за словами Нобель, на оригінальному ескізі було більше списів. Також у дослідників складається враження, що між фігурами капітана та лейтенанта спочатку був намальований ще один меч. Крім цього, від початку Рембрандт планував розмістити на картині більше архітектурних об’єктів, наприклад, арку. Проте, команда дослідників досі не дійшли остаточних висновків щодо значення деяких кальцієвих ліній.

"З плином часу… ми, напевно, зможемо надати більше значення деяким з цих ліній", –каже Нобель.

Деякі з елементів картини проявляються лише з часом – через вицвітання оригінальних кольорів фарб. Наприклад, фігура собаки сьогодні видна набагато чіткіше ніж задумувалося Рембрандтом: з часом обриси ескізу все більше проявляються крізь верхній шар фарби.

Картина Рембрандта "Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенберґа" була завершена художником у 1642 році. З часом картина сильно потемніла. Спочатку вона зображала денну сцену та була написана на честь міської варти Амстердаму.

Читайте також

Уряд Нідерландів планує купити автопортрет Рембрандта та передати амстердамському музею

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок