У 2021 році жителі Миколаївщини закупили майже 19 тисяч кубічних метрів дров

У 2021 році жителі Миколаївщини закупили майже 19 тисяч кубічних метрів дров

Станом на грудень 2021 року жителі Миколаївщини та об’єкти соціальної сфери області закупили 18,8 тис. кубічних метрів дров у державних підприємствах лісового господарства.

Про це в ефірі програми "А що в громадах?" Українського радіо "Миколаїв" розповіла головна спеціалістка обласного управління лісового та мисливського господарства Лариса Семесько.

Як розповіла Лариса Семесько, попит на дрова постійно зростає. Лісгоспи дрова юридичним особам не продають, лише населенню та соціальній сфері села. Зі слів Лариси Семисько, аби зукупити дрова, люди мусять ставати чергу у лісових господарствах. Загалом на рік лісгоспи області заготовляють близько 20 тисяч кубометрів дров, адже суцільних рубок у господарствах мало, в основному вибіркові.

За словами фахівчині, одним з чинників, що призводить до черг – це оформлення дозвільних документів на рубку.

"Ми відправляємо дуже багато документів. Готуємо їх. Підготовка триває майже пів року, для того, щоб зрубати насадження", — сказала Лариса Семесько.

Аби не залишитися без дров, Лариса Семесько радить звертатися до лісгоспів навесні.

"Основна маса рубок відбувається у зимовий період, тобто січень, лютий і березень, до початку сезону тиші. Сезон тиші триває майже три місяці, і в цей період ми не можемо зовсім рубати дрова. Влітку теж не можна проводити якісь роботи, пов’язані з пожежною небезпекою. Рубка дров також належить до таких робіт", — розповіла Лариса Семесько.

Читайте також: "Де в Миколаєві можна буде придбати новорічну ялинку"

Головна спеціалістка розказала, що у вартість ціни на дрова включається рентна плата за лісові ресурси, платежі в місцевий та державний бюджети, заробітна плата з податками робітників, які заготовляють деревину, вартість паливно-мастильних матеріалів та вартість використання механізмів та устаткування – бензопил, тракторів тощо.

"Ми намагаємось не підіймати ціни часто, але виходить до двох разів на рік. Це відбувається через те, що вартість палива постійно зростає і збільшується мінімальна заробітна плата. Рентабельність наших дров становить лише п’ять відсотків. Це мінімальна рентабельність. Ми мусимо тримати такі ціни, тому що населення не зможе платити", — сказала Лариса Семесько.

Як розповіла фахівчиня, вартість дров залежить від породи – твердолистяні чи колючі коштують дорожче ніж м'яколистяні та хвойні. Станом на грудень 2021 року самовивозом з лісосіки дрова коштують від 600 до 900 гривень за кубометр, в залежності від породи деревини та лісгоспу, з якого вони продаються.

Що відомо

  • За 2020 за рік підприємства лісового господарства Миколаївської області реалізували населенню 19 тис. кубометрів дров.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок