"Сміттєзвалище поблизу Ківерців планують ліквідувати", - Богдан Сурмик

"Сміттєзвалище поблизу Ківерців планують ліквідувати", - Богдан Сурмик

"Сміттєзвалище поблизу Ківерців планують ліквідувати", - Богдан Сурмик UA.Волинь

Старе сміттєзвалище біля сіл Заброди і Бодячів Ківерцівського району планують поступово ліквідувати. Про це розповів заступник начальника відділу ЖКГ Ківерцівської міської ради Богдан Сурмик. Нині там купи стихійного сміття обабіч дороги, сморід та місце, де збираються безхатьки.

На сміттєзвалище біля Ківерців звозять побутові відходи мешканці райцентру та ближніх сіл, каже лучанин Микола Поліщук. Чоловік щодня цією дорогою їздить на роботу у село Бодячів.

Лучанин Микола Поліщук: "Мало того, що воно неприємний запах має, і постійно тут трактора розгружаються на самій дорозі. І їхали – то чекали 5 хв поки машина розвернеться, бо вони тут аж на дорозі розвантажувалися. Дуже заважає, постійно! І трактори, і буси привозять, постійно якесь шмаття викидають і тут його сортують прямо на дорозі".

Безхатьки-сортувальники, каже чоловік, тут шукають одяг, збирають метал, скло, макулатуру. Спілкуватися зі знімальною групою сортувальники відмовилися.

"Сміттєзвалище поблизу Ківерець планують ліквідувати", - Богдан СурмикUA.Волинь

"Сміттєзвалище поблизу Ківерець планують ліквідувати", - Богдан Сурмик

Поруч підгортає сміття спецтехніка Ківерцівського міського виробничого управління житлово-комунального господарства. Працівниця комунгоспу показує тарифи, згідно яких бере плату за сміття відразу на полігоні від громадян. Чоловік, який не назвався, привіз у бусі будівельні відходи. Каже: привозить непотріб сюди не вперше. За машину сміття платить різні суми: "Як коли. Коли 100, коли 150. Тікайте, не мішайте!".

Згідно правил благоустрою міста Ківерці громадяни повинні укладати договори на вивіз твердих побутових відходів, каже заступник начальника відділу капітального ремонту та комунального господарства Ківерцівської міської ради Богдан Сурмик. З його слів, лише 50 відсотків громадян сплачують підприємству за вивіз сміття.

Заступник начальника відділу ЖКГ Ківерцівської міської ради Богдан Сурмик: "Явище, яке ми бачимо зараз – це наслідок того, що половина населення міста не заключили договори на вивіз сміття і самовільно скидають відходи поруч з дорогою".

"Сміттєзвалище поблизу Ківерець планують ліквідувати", - Богдан СурмикUA.Волинь

"Сміттєзвалище поблизу Ківерець планують ліквідувати", - Богдан Сурмик

Найбільше відходів обабіч дороги накопичується після зими та свят, каже комунальник. За кілька десятків метрів показує територію, яка відведена під новий полігон.

Заступник начальника відділу ЖКГ Ківерцівської міської ради Богдан Сурмик: "Земельна ділянка передана в комунальну власність громади. В цього році ми будемо виготовляти проектно-кошторисну документацію на будівництво полігону твердих побутових відходів. І буде розпочинатися саме будівництво. Плануємо, що в найкоротші терміни це буде завершено. Стихійне сміттєзвалище, яке на сьогодні має місце – буде ліквідовано і проведено рекультивацію для усунення тих наслідків, які ви бачите на сьогоднішній день".

За словами заступника начальника відділу ЖКГ, цього року на інфраструктуру і будівництво полігону запланували у бюджеті міста півтора мільйона гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди