У "червоній" зоні Миколаївщину утримує лише один показник епіднебезпеки ― головний санлікар області

У "червоній" зоні Миколаївщину утримує лише один показник епіднебезпеки ― головний санлікар області

У "червоній" зоні епідеміологічної небезпеки Миколаївську область утримує лише один показник – співвідношення кількості здійснених досліджень до кількості хворих на COVID-19. Цей показник станом на 11 грудня на Миколахвщині складає 22,11 відсотка при допустимому не більше ніж 20 відсотків.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповів головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко.

За словами санітарного лікаря покращилися такі ознаки епідемічної небезпеки як завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню, у лікарнях для хворих на COVID-19, а також кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення. Станом на 11 грудня завантаженість ліжкомісць із киснем складає 38,92 відсотка (при допустимому не більш як 65 відсотків), а кількість госпіталізованих пацієнтів знизилась до 51,11 на 100 тис. населення (при допустимому не більше ніж 60)

"У Миколаївській області відбувається стабілізація показників епіднебезпеки. Якщо на минулих тижнях (з 22 листопада по 5 грудня — ред.) реєстрували за добу 800-900 нових випадків інфікування COVID-19, то цього тижня (з 6 по 10 грудня — ред.) приблизно 200-300 випадків інфікування", — сказав Володимир Клочко.

За словами Володимира Клочка, за рівнем вакцинації населення Миколаївська область перебуває на 10-11 місці серед інших областей. Станом на 11 грудня на Миколаївщині проти коронавірусу щепилися 739 952 людини.

"В області, за нашими підрахунками, з 1 червня 2021 року серед миколаївців, щеплених хоча б однією дозою, захворіли лише 20,1 відсотка, в цілому по Україні цей показник складає 16 відсотків. Ще один показник – госпіталізація. У нас від кількості хворих, які були госпіталізовані, лише 11 відсотків вакцинованих, решта — нещеплені люди", — розповів Володимир Клочко.

Станом на 10 грудня, за словами Клочка, область забезпечена вакцинами як європейських, так і американських розробників.

"Всі вакцини, що надходять в область, мають міжнародний сертифікат. В області достатньо вакцини — CoronaVac, Comirnaty, AstraZeneca, Moderna. В Миколаївській області ще місяць тому (на початку листопада — ред.) ми втрачали за добу від ковіду 42-44 людини, практично всі вони були нещеплені", — розказав Володимир Клочко.

Зі слів фахівця, для створення колективного імунітету в Миколаївській області щеплиними проти COVID-19 мають бути не менше 70-ти відсотків населення.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок