Україна позиватиметься до ЄС через відмову Польщі збільшити кількість дозволів на перевезення

Україна позиватиметься до ЄС через відмову Польщі збільшити кількість дозволів на перевезення

Україна позиватиметься до ЄС через відмову Польщі збільшити кількість дозволів на перевезення
poglyad.tv

Україна планує подати позов проти Євросоюзу через дії Польщі, яка відмовляється збільшувати кількість дозволів на вантажоперевезення у 2022 році, оскільки це суперечить Угоді про зону вільної торгівлі.

Про це заявив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка на конференції "5 років економічної співпраці Євросоюз — Україна у світлі угоди про ЗВТ", передає "Укрінформ".

За його словами, головною проблемою у розвитку торгівлі між Україною та ЄС є позиція міністерства інфраструктури Польщі щодо ненадання додаткових дозволів на вантажоперевезення. Качка вважає, що це руйнує торгівлю не лише українських, а й європейських компаній, а тому Київ "не матиме жодних сантиментів і теж може розпочати відповідні процедури".

"Оскільки це рішення суперечить угоді про ЗВТ, то це буде причиною позову найближчими днями України проти ЄС", — заявив Качка.

Своєю чергою заступник міністра інфраструктури Польщі Рафал Вебер зазначив, що польські вантажоперевізники використовують набагато менше українських дозволів. За його даними, зокрема, у 2020 році було використано 90 тисяч таких дозволів.

"Український партнер хоче 200 тисяч дозволів, а ми маємо знайти золоту середину, аби не перешкоджати торговельним можливостям і можливостям вантажоперевізників, щоб враховувалися інтереси й польських перевізників", — пояснив Вебер.

Голова Польсько-української господарчої палати, ексміністр економіки Польщі Яцек Пєхота зазначив, що склалася абсурдна ситуація, коли польські перевізники не хочуть їхати в Україну, а українські не можуть їхати до Польщі через брак дозволів. Він зазначив, що свою продукцію до ЄС не можуть вивезти також польські підприємці, які працюють в Україні. Тому вони звернулися до міністра інфраструктури Польщі з проханням збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення для України до 200 тисяч.

Що відомо

  • 29 жовтня українські перевізники влаштували акцію протесту з вимогою збільшення дозволів від Польщі на міжнародні перевезення вантажів. Майже пів сотні вантажівок рушили з села Княгининок до міжнародного пункту пропуску "Ягодин". За словами протестувальників, для функціонування галузі міжнародних перевезень Україні потрібно 6 250 тисяч дозволів, натомість у 2021 році видано всього 160 тисяч.
  • Подібна акція протесту також відбулася на об'їзній дорозі Львова. Вантажівки рухалися по всій об'їзній, блокуючи рух інших автомобілів.
  • У листопаді 2020 року тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що українські перевізники отримають від Польщі п'ять тисяч додаткових дозволів на міжнародні автоперевезення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок