Україна планує подати позов проти Євросоюзу через дії Польщі, яка відмовляється збільшувати кількість дозволів на вантажоперевезення у 2022 році, оскільки це суперечить Угоді про зону вільної торгівлі.
Про це заявив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка на конференції "5 років економічної співпраці Євросоюз — Україна у світлі угоди про ЗВТ", передає "Укрінформ".
За його словами, головною проблемою у розвитку торгівлі між Україною та ЄС є позиція міністерства інфраструктури Польщі щодо ненадання додаткових дозволів на вантажоперевезення. Качка вважає, що це руйнує торгівлю не лише українських, а й європейських компаній, а тому Київ "не матиме жодних сантиментів і теж може розпочати відповідні процедури".
"Оскільки це рішення суперечить угоді про ЗВТ, то це буде причиною позову найближчими днями України проти ЄС", — заявив Качка.
Своєю чергою заступник міністра інфраструктури Польщі Рафал Вебер зазначив, що польські вантажоперевізники використовують набагато менше українських дозволів. За його даними, зокрема, у 2020 році було використано 90 тисяч таких дозволів.
"Український партнер хоче 200 тисяч дозволів, а ми маємо знайти золоту середину, аби не перешкоджати торговельним можливостям і можливостям вантажоперевізників, щоб враховувалися інтереси й польських перевізників", — пояснив Вебер.
Голова Польсько-української господарчої палати, ексміністр економіки Польщі Яцек Пєхота зазначив, що склалася абсурдна ситуація, коли польські перевізники не хочуть їхати в Україну, а українські не можуть їхати до Польщі через брак дозволів. Він зазначив, що свою продукцію до ЄС не можуть вивезти також польські підприємці, які працюють в Україні. Тому вони звернулися до міністра інфраструктури Польщі з проханням збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення для України до 200 тисяч.
Що відомо
- 29 жовтня українські перевізники влаштували акцію протесту з вимогою збільшення дозволів від Польщі на міжнародні перевезення вантажів. Майже пів сотні вантажівок рушили з села Княгининок до міжнародного пункту пропуску "Ягодин". За словами протестувальників, для функціонування галузі міжнародних перевезень Україні потрібно 6 250 тисяч дозволів, натомість у 2021 році видано всього 160 тисяч.
- Подібна акція протесту також відбулася на об'їзній дорозі Львова. Вантажівки рухалися по всій об'їзній, блокуючи рух інших автомобілів.
- У листопаді 2020 року тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що українські перевізники отримають від Польщі п'ять тисяч додаткових дозволів на міжнародні автоперевезення.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!