Всесвітній день футболу: миколаївець присвятив 25 років свого життя тренерській справі

Всесвітній день футболу: миколаївець присвятив 25 років свого життя тренерській справі

Всесвітній день футболу: миколаївець присвятив 25 років свого життя тренерській справі
Фото: Сергій Куропятник/Суспільне Миколаїв

10 грудня у світі відзначають День футболу. Миколаївець Володимир Льовкін з 1987 року тренує дітей у спеціалізованій футбольній дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву "Миколаїв". Чоловік має понад 25 років тренерського стажу, а його вихованці виступали в українській Прем’єр-Лізі.

Під час ігрової кар’єри Володимир Льовкін виступав за "Суднобудівник" у Другій лізі в Радянському Союзі. Розповідає, з футболом його познайомили батьки.

"Починав з дворового футболу, шкіряний м’яч, потім група підготовки, мама привела мене на футбол, так і залишився, полюбив цей спорт. Грав за аматорські клуби, а у 1987 році надійшла пропозиція від новоствореної школи "Торпедо" спробувати власні сили у дитячому футболі тренером", ― розповідає Володимир Льовкін.

Кілька випускників Володимира Льовкіна стали професійними футболістами. Чоловік говорить, слідкує за розвитком спортивної кар’єри кожного свого вихованця.

"До сих пір працює у футболі Сергій Литовченко. Він грав у командах, ще в ті часи, "Арсенал" (Київ), "Волинь" (Луцьк). Високих рівня досяг Микола Циган. Ще в ті часи, коли з Росією були нормальні стосунки, він поїхав туди. Тут він так і не заграв. Вадим Хохлов зараз у Вінниці. Був він і в нашій команді, пограв у вінницькій "Ниві", у тернопільській "Ниві", ― говорить Володимир Льовкін.

Читайте також: "МБК "Миколаїв" розірвав контракт із головним тренером команди Арнісом Вецвагарсом"

З його слів, від початку тренерської кар’єри суттєво змінилася матеріально-технічна база.

"Поля, звичайно, змінилися в кращу сторону. Не у всіх, звичайно. М’ячі, форма, екіпірування, усього цього вистачає. Трохи хотілось би побільше, але десь школа є багатша, десь є бідніша. Дітей потрібно, особливо зараз, у цей час, націлювати на футбол. Раніше було простіше з цим", ― каже тренер.

Всесвітній день футболу: миколаївець присвятив 25 років свого життя тренерській справі
Тренування в СДЮСШОР "Миколаїв". Фото: Сергій Куропятник/Суспільне Миколаїв

Команда Володимира Льовкіна станом на грудень 2021 року грає у Вищій лізі дитячо-юнацької футбольної ліги України.

“Найголовніший результат ― це вихованці. Якщо ти не довів дитину до команди високих досягнень чи до команд Першої, Другої, аматорських ліг, то у чому сенс твоєї роботи взагалі?! Футбол для мене ― це життя, тому що усе життя пов’язане з футболом: і сам пограв і багатьох вихованців маю", ― говорить чоловік.

Всесвітній день футболу Володимир Льовкін відзначав разом зі своїми підопічними ― на тренуванні.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок