Коли у Хмельницькому розчистять річку Плоску

Коли у Хмельницькому розчистять річку Плоску

Коли у Хмельницькому розчистять річку Плоску
Фото: Суспільне Поділля

Провели обстеження та спустили воду річки Плоскої, що у центральному парку Хмельницького. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу з благоустрою міського управління комунальної інфраструктури Тетяна Циб. Каже, річка, яка впадає в Південний Буг, потерпає від бруду та застою води. Як планують відновлювати Плоску і коли розпочнуть відповідні роботи, дізнавалося Суспільне.

Житель мікрорайону Гречани Андрій Барановський у парку імені Михайла Чекмана щоденно гуляє зі своїм собакою. Чоловік каже, річка забруднена вже роки два: "Щось зливається з району толкучки, бо вище по течії вода чиста, біля Царського озера. А тут вода просто зелена, смердюча, навіть собака не хоче купатися. Сміття, гілля, болото. Її давно треба вже почистити. Падають камінці, а там далі взагалі обвалюються".

У міському управлінні комунальної інфраструктури начальниця відділу з благоустрою Тетяна Циб каже: питанням очищення Плоскої займаються з 2016 року. Додає: "В 2016 році за гроші природоохоронного фонду виготовили проектно-кошторисну документацію на реконструкцію скидного колектора та оздоровлення річки, аби відновити гідрологічний режим і покращити санітарний стан цієї річки. В 2016 році вартість таких робіт мала б становити майже 13 мільйонів гривень. З того часу втілення цього проекту в реальність не проводилися, але з часом це вже настала нагальна потреба".

Наразі воду у річці Плоскій, що впадає до Південного Бугу, спустили, аби обстежити якість кладки підпірних стін, які потрібно відновити, пояснює Тетяна Циб.

"Проектом передбачається реконструкція скидного колектора. Це перша черга цих відновлювальних робіт. І маємо скинути частину води у річку Південний Буг. Друга частина робіт передбачає розчищення самої річки. Нам потрібно відновити підпірні стіни, почистити дно від того захаращення, що відбувалося останніми роками", - додає чиновниця.

Директор фірми підрядника, що займається проектом, Леонід Сидоренко пояснює, як планують роботу: "Спочатку треба прочистити русло річки від намулу, сміття, тому що є підпірна споруда в районі центрального входу в парк Чекмана, яка затримує побутові стоки. З правого боку треба відновити стінку, так як набережну продовжити, тобто, провести капітальний ремонт цієї стінки, а з лівого - зробити кріплення відкосного типу з об’ємних ящиків, які заповнені камінням".

За словами Леоніда Сидоренка, робота розпочнеться в першому кварталі наступного року.

На початок